×

Straszne zachowanie policjantki na drodze. Wszystko się nagrało

Do niecodziennej sytuacji doszło w Suwałkach. Podczas jazdy policjantka wyprzedzała z telefonem w ręku. Do sieci trafiło nagranie na którym widać, jak wyprzedza ona pomarańczową wywrotkę. Jakie konsekwencje czekają funkcjonariuszkę?

Policjantka wyprzedzała z telefonem w ręku. Jest nagranie

Funkcjonariuszka policji w Suwałkach dokonała nieprzepisowego manewru na drodze. Jak wynika z nagrania opublikowanym na kanale Bandyta z kamerką, policjantka nieprzepisowo wyprzedzała pomarańczową wywrotkę. Na filmie widać również inne przykłady nieprzepisowej jazdy funkcjonariuszy policji z Suwałk. Z pewnością podczas jazdy, czuli się ponad prawem. W opisywanym przykładzie prowadząca Toyotę policjantka z telefonem w ręce, wyprzedzała pojazd, który sygnalizuje zamiar zmiany pasa ruchu.

Trudno dopatrzeć się, czy rzeczywiście funkcjonariuszka korzystała z telefonu. Jednak nagranie, jest jak najbardziej wiarygodne. Za takie wykroczenie funkcjonariuszka otrzymałaby 12 punktów karnych. Nie ulega wątpliwości, że wyprzedzała na pasach. Za to wykroczenie grozi nawet 15 pkt karnych. Co w łącznym rozrachunku dałoby liczbę 27 pkt. A w rezultacie oznaczałoby utratę prawa jazdy. Dodatkowo otrzymałaby mandat w wysokości 2000 zł.

Sytuacja mogłaby przejść bez echa, gdyby….

Cała sytuacja przeszłaby pewnie bez echa, gdyby nie fakt, że do zdarzenia doszło przed samym przejściem dla pieszych. Według autora wspomnianego nagrania za kierowcą pojazdu siedziała kobieta. Jednak trudno do końca ustalić płeć. Podobnie jest w przypadku zarzutów o korzystanie z telefonu w trakcie jazdy.

Ja kiedyś zatrzymałem policjanta, co rozmawiał przez telefon, to powiedział, że „dyżurny do niego dzwonił w pilnej sprawie”, „Powinni dostać mandaty najwyższe z możliwych tak dla przykładu, bo to oni mają pilnować i znać prawo”, „Kto im zrobi krzywdę? Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.

– czytamy w dyskusji pod filmem.

Niestety często słyszy się o nieprzepisowej jeździe funkcjonariuszy policji. Miejmy nadzieję, że to nagranie będzie jednak przestrogą. Również dla kierowców nie będących funkcjonariuszami, a zwykłymi obywatelami. Jak pokazują statystyki, wciąż jest rośnie liczba wykroczeń na polskich drogach.

Fotografie: Youtube (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij