×

Zwabili 14-latkę do mieszkania. Gdy 56-latek ją gwałcił, drugi to nagrywał

Gdańsk: policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 49 i 56 lat, podejrzanych o czyny pedofilskie. To kolejne zatrzymania w sprawie, która ciągnie się już od kilku lat. Mężczyźni podstępnie zwabili 14-latkę. Gdy jeden z nich ją gwałcił, drugi to nagrywał.

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Nad tą sprawą śledczy pracują od marca 2020 roku. Do tej pory zatrzymano już osiem osób. Wobec pięciu zatrzymanych sąd zdecydował o zastosowaniu aresztu tymczasowego. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Pracę nad sprawą rozpoczęli w marcu ubiegłego roku i do tej pory dzięki pracy śledczych, kryminalnych oraz policjantów z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odpowiedzialności karnej nie uniknie ośmiu podejrzanych o te przestępstwa osób. Wobec pięciu z nich sąd już zastosował tymczasowy areszt

– przekazała oficer prasowa KWP w Gdańsku st. asp. Karina Kamińska, cytowana przez Polsat News.

Biorąc pod uwagę liczbę zatrzymanych w tej sprawie osób, może chodzić o działanie zorganizowanej szajki pedofilów.

W piątek 23 kwietnia doszło do kolejnych zatrzymań. Ponieważ kryminalni podejrzewali, że jeden z mężczyzn może być uzbrojony, w akcji wzięli udział kontrterroryści. W tym samym czasie, gdy wkroczyli do jednego z gdańskich mieszkań, w innej części miasta zatrzymano drugiego podejrzanego.

Chodzi o sprawę z przełomu 2016 i 2017 roku. To wtedy dwaj mężczyźni podstępnie zwabili 14-latkę do mieszkania. Następnie 56-latek zgwałcił dziecko, a jego młodszy kolega rejestrował całe zajście.

Środki odurzające i psychotropowe

Podczas przeszukania mieszkań, policjanci zabezpieczyli nośniki danych, w tym aparaty fotograficzne, dyski i pendrivy, które teraz przekazano do badań biegłemu z zakresu informatyki śledczej. Jak się okazało, obaj mężczyźni posiadali również w mieszkaniach środki odurzające i psychotropowe.

Gdańska Prokuratura postawiła mężczyznom zarzuty: 56-latek usłyszał zarzut zgwałcenia 14-latki. Ponadto obu mężczyznom postawiono zarzuty utrwalania treści pornograficznych z udziałem małoletniej oraz posiadania środków odurzających i psychotropowych.

Teraz 56-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast 49-latek może usłyszeć wyrok do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec obu mężczyzn sąd zdecydował o zastosowaniu najsurowszego środka zapobiegawczego – mężczyźni podejrzani o akty pedofilskie trafili do aresztu.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować