×

Pogrzeb zamordowanej Zuzi. 3-latka błagała swoją matkę, aby jej nie zabijała

Pogrzeb zamordowanej Zuzi był manifestacją współczucia ze strony wszystkich, którymi wstrząsnęła ta okrutna zbrodnia. 3-letnia dziewczynka zginęła na skutek ran zadanych w serce przez jej matkę. Kobieta zabiła swoje dziecko, ponieważ brakowało jej pieniędzy. Dziś grób dziewczynki tonie w kwiatach.

Przerażająca zbrodnia

4 maja całą Polską wstrząsnęła informacja o szokującym morderstwie, do którego doszło w Poznaniu. 26-letnia Magdalena C. zaatakowała nożem kuchennym swoją 3-letnią córkę. W czasie, gdy dziewczynka się bawiła, kobieta rzuciła się na nią i z całej siły zadała cios w serce. Ostre narzędzie przebiło serce dziecka, ale go nie zabiło. Pomimo poważnych obrażeń, Zuzia nie straciła przytomności.

Magdalena C. nie zamierzała jednak na tym poprzestać. Przeniosła córkę do pokoju i tam kontynuowała swój plan. Naprzemiennie dźgała dziewczynkę nożem oraz dusiła ją. Dziecko miało jednak bardzo silny organizm, ponieważ pomimo starań matki, nadal żyło. Zuzia miała nawet prosić 26-latkę, aby przestała.

Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w rozmowie z dziennikarzami Super Expressu powiedział:

Ciosów było kilka, dziewczynka była też duszona.

Gdy kobieta doszła do wniosku, że już wystarczy, zadzwoniła do swojego znajomego. Powiedziała mu o tym, co przed chwilą się wydarzyło. Zgodnie z zeznaniami Magdaleny C., mężczyzna w trakcie rozmowy odwiódł ją od pomysłu popełnienia samobójstwa. Kolega kobiety zadzwonił również na policję.

Pogrzeb zamordowanej Zuzi

W trakcie przesłuchań Magdalena C. powiedziała, że po ataku na córkę zamierzała się otruć. Przygotowała nawet domowy wywar z igieł cisu, który miał w szybki sposób zakończyć jej życie. Ostatecznie jednak nie zdążyła spożyć napoju, ponieważ w mieszkaniu zjawiła się policja.

W momencie interwencji funkcjonariuszy Zuzia jeszcze żyła. Policjanci od razu przystąpili do reanimacji. Chwilę później dziewczynkę przewieziono do szpitala. Trafiła na stół operacyjny Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, ale niestety medycy byli bezradni. 3-latka zmarła w trakcie operacji.

Motywem zbrodni miał być brak pieniędzy, na który skarżyła się Magdalena C. Prokuratura chce, aby kobiecie postawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Zbigniew Ziobro, Prokurator Generalny uważa, że ten czyn zasługuje na wysoki wymiar kary. Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej powiedział:

Decyzja ta zapadła po analizie akt sprawy zabójstwa 3-letniej dziewczynki dokonanego 4 maja br. w Poznaniu, przeprowadzonej na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro.

Niedawno odbył się pogrzeb małej Zuzi na Cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu. Grób dziewczynki tonie w kwiatach, które przynoszą obcy ludzie. Najbardziej rzuca się w oczy ogromne serce z różowych róż, na którym widnieje napis: „Kocham Cię księżniczko z całego serca”. Na wstążkach przymocowanych do wiązanek możemy przeczytać wzruszające słowa: „Śpij Aniołku” czy „Kocham Cię księżniczko z całego serca”.

 

Źródła: www.se.pl, www.se.pl
Fotografie: Facebook, Imgur

Może Cię zainteresować