Dzisiaj odbył się pogrzeb Tomasza Stańki. Bliscy pożegnali artystę wzruszającymi słowami

Wybitny polski trębacz jazzowy i kompozytor, Tomasz Stańko, zmarł w niedzielę 29 lipca w warszawskim szpitalu onkologicznym na Ursynowie. Muzyk od kilku miesięcy toczył ciężki bój z rakiem płuc, który stał się ostatecznie przyczyną jego śmierci. Pogrzeb 76-letniego artysty odbył się 10 sierpnia na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, gdzie została pochowana również Kora. Tomasza żegnali rodzina, przyjaciele oraz wierni mu fani. Utalentowany muzyk spoczął w Alei Zasłużonych.

Tragedia na porodówce. "Gdyby wykonali cesarkę 15 minut wcześniej, maluch by żył"

To m.in. oni żegnali artystę

Wśród znanych osobistości, które żegnały Tomasza Stańko, znalazły się takie osobistości, jak: Michał Urbaniak, Kuba Wojewódzki, Urszula Dudziak, Olgierd Łukaszewicz, Kamil Sipowicz, czy Wojciech Mazolewski.

Słowa uznania po śmierci kompozytora

Stańko uczynił z jazzu kulturę globalną – mówi na pożegnaniu Tomasz Tłuczkiewicz, byłby prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Stworzyłeś, Tomku, własny język muzyczny. Miałeś swój ton, jak Louis Armstrong i Miles Davies. Byłeś włóczęgą jazzu. Trąbka była Twoim pędzlem…  – powiedział na pogrzebie Paweł Brodowski, przyjaciel muzyka i redaktor naczelny „Jazz Forum”, który uznał swojego kolegę za „muzyka spełnionego”

Zostawiła córeczkę z partnerem. Gdy wróciła, dziewczynka zanosiła się od płaczu

Paweł Brodowski zaznaczył również, że zmarły artysta „zrealizował swój amerykański sen”.

Grał z najwybitniejszymi muzykami współczesnej sceny. Mógł grać z każdym, ale – co ważne – jeżeli oni grali z nim, to jego muzykę – dodał redaktor

Dzisiaj odbył się pogrzeb Tomasza Stańki. Bliscy pożegnali artystę wzruszającymi słowami
UdostępnijYoutube

Zobacz także:

Źródło: fakt.pl, youtube.com | Fotografie: youtube.com