×

Pogrzeb Kory odbędzie się dopiero za kilka dni. Mąż artystki wydał oficjalne oświadczenie

W sobotni poranek, 28.07.18 roku, odeszła wybitna artystka – Kora, Olga Jackowska. Zmarła w swoim ukochanym domu na Roztoczu. W ostatnich chwilach towarzyszyli jej najbliżsi – mąż Kamil Sipowicz, dwóch synów i przyjaciele. Miała 67 lat. W 2014 roku podała do wiadomości publicznej, że jest chora na raka. Wiadomo już kiedy odbędzie się jej pogrzeb.

Ostatnie pożegnanie Kory

We wtorek mąż artystki poinformował na oficjalnym Facebooku Kory o jej pogrzebie. Ostatnie pożegnanie ikony polskiej muzyki rozrywkowej odbędzie się 8 sierpnia 2018 roku w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej.

Kamil Sipowicz w zamieszonym wpisie zdementował również krążące w mediach plotki, jakoby artystka miała przyjąć ostatnie namaszczenie. Podkreślił, że w rzeczywistości nie miało to miejsca.

Oto pełna treść wpisu:

Pożegnanie naszej ukochanej Kory odbędzie się 08.08.2018 ( środa) o godz. 11 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie.

Kamil Sipowicz, Rodzina, Katarzyna Litwin

p.s. Kora przez ostatni miesiąc była w otoczeniu rodziny, przyjaciół oraz wspaniałej opiekunki Magdy Klorek w naszym domu w Bliżowie. Miesiąc temu wzięła ostatnią chemię w Szpitalu Jana Pawła 2 W w Zamościu. Dziękujemy pani ordynator Teresie Sosnowskiej i wspaniałej ekipie medycznej ze szpitala. Serdecznie dziękujemy też zamoyskiemu hospicjum domowemu i oddziałowi paliatywnemu w Zamościu. Dziękuję również Ani Pakule ze wsi Szewnia Dolna za pomoc.

Moja żona do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów. Nie przyjęła ostatniego namaszczenia.

Niech spoczywa w pokoju

Polecane

Może Cię zainteresować