×

Pogrzeb 18-letniej Magdy ze Świńca. To ją zgwałciła i zabiła „bestia z Sulikowa”

Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb 18-letniej Magdy ze Świńca. Młodą dziewczynę brutalnie zamordował Dawid J., nazywany „bestią z Sulikowa”.

Tragiczna śmierć licealistki

Przypomnijmy, że 18-letnią Magdę poszukiwano od 24 maja. Tego feralnego dnia pojechała skuterem ze Świńca na zakupy do Kamienia Pomorskiego (woj. zachodniopomorskie) i już nie wróciła. Niedaleko sklepu, w którym była, znaleziono porzucony jednoślad.

Niestety i ta historia zakończyła się tragicznie. W niedzielę 30 maja policja poinformowała, że 18-letnia Magda nie żyje. Ciało młodej dziewczyny znaleziono w miejscowości Sulikowo, gdzie po raz ostatni zalogował się jej telefon.

Według doniesień, 18-letnią Magdę zgwałcono, a następnie uduszono. Niedługo później doszło do zatrzymania podejrzanego o dokonanie tych czynów Dawida J. Mężczyzna ma za sobą kryminalną przeszłość i nazywany jest najmłodszym przestępcą seksualnym w Europie. Zyskał też pseudonim „bestii z Sulikowa”.

Kluczowa rola to analiza przez policję nagrań z monitoringu i danych logowania telefonu. Policja wytypowała jako sprawcę 28-letniego Dawida J. Ustalono, że pokrzywdzona miała mieć problemy ze skuterem. Sprawca miał zaoferować jej podwózkę. Dawid J. wywiózł dziewczynę do lasu gdzie ją zamordował, a ciało przykrył liśćmi

– przekazał mediom prokurator Krzysztof Sierak.

We wtorek Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Dawida J.

Pogrzeb 18-letniej Magdy ze Świńca

Śmierć młodej dziewczyny wstrząsnęła wszystkimi osobami, które znały ją osobiście i nie tylko. Jak podaje PolsatNews, Magda była uczennicą klasy 2a Liceum im. Chrobrego w Gryficach. We wtorek 1 czerwca, w Dzień Dziecka, uczniowie i nauczyciele placówki przeszli w milczącym kondukcie, by upamiętnić zamordowaną.

W rozmowie ze wspomnianym portalem jedna z licealistek tak wspominała swoją zmarłą koleżankę:

Pomimo tego, że znaliśmy się niecałe dwa lata, niektóre jej zachowania były godne naśladowania. Swoją osobą reprezentowała odwagę i niezależność. Była dobrą córką, przyjaciółką i uczennicą. Pewnie gdyby była tu teraz z nami wyśmiałaby nas, że mięczaki jesteśmy. (…) Madziu wiem, że to słyszysz. Pamiętaj, że będziesz w naszych sercach, a pamięć o tobie nigdy nie zagaśnie.

Wiadomo już, kiedy odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłej 18-letniej Magdy. Zapowiedź pogrzebu przybliżył dziennik Fakt:

Uroczystości pogrzebowe nastolatki zaplanowano na sobotę, 5 czerwca. Msza święta odbędzie się w kościele w Gostyniu w powiecie kamieńskim. Msza św. rozpocznie się o godz. 11 i zostanie odprawiona w tamtejszym kościele, a pogrzeb zaplanowano na pobliskim cmentarzu.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, szczecin.se.pl, www.polsatnews.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Pixabay/Zdj. ilustracyjne (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij