Kategorie NewsyPolskaŻycie

Do Polski nadciąga fala upałów znad Afryki. Temperatura przekroczy nawet 35°C

Pogoda na koniec lipca na pewno nie zawiedzie tych, którzy tęsknią za upalnym latem. Z każdym dniem będzie coraz cieplej, a temperatura już niedługo przekroczy 30 stopni C. W niektórych rejonach będzie jeszcze cieplej, a termometry będą pokazywać 35 stopni C. To będzie dobry moment na wakacje nad morzem.

Pogoda na koniec lipca, po chłodnych tygodniach zaskoczy falą upałów

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, upały wrócą do nas w drugiej połowie lipca. Dzisiejszy dzień jest deszczowy w wielu rejonach Polski, ale z każdym kolejnym będzie cieplej, ponieważ napływa do nas fala gorąca znad Afryki.

prognoza pogody na piątek 25 lipca
Pogodynka

Na koniec lipca pogoda zaskoczy wysokimi temperaturami na zachodzie Polski

Termometry już w środę pokażą 30°C na zachodzie Polski. Fala upałów z południowo-zachodniej Europy powoli będzie przemieszczać się w głąb kraju. W jego zachodniej części termometry już w czwartek pokażą wartości przekraczające 30°C w cieniu. Na takie temperatury muszą przygotować się mieszkańcy Szczecina i Wrocławia.

Synoptycy zapowiadają, że w piątek niemal w całej Polsce niebo będzie bezchmurne. Najchłodniej będzie na wschodzie, termometry wskażą „tylko” 28°C. Upały znad Sahary nie odpuszczą przez weekend, a w niedzielę na zachodzie możemy spodziewać się miejscami nawet 35°C.

Pogoda na koniec lipca przyniesie upały w całej Europie

Gorąco jest nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie. Termometry w Niemczech już dzisiaj mają pokazywać nawet 35 stopni w cieniu. Do niedzieli u naszych zachodnich sąsiadów zrobi się jeszcze cieplej, miejscami temperatura osiągnie nawet 40 stopni C. Jeszcze cieplej jest w Madrycie i Rzymie. Jeśli w tym tygodniu wybieracie się na wakacje do Włoch lub Hiszpanii, musicie przygotować się nawet na 40°C w cieniu.