×

Do Polski wracają afrykańskie upały! Wiemy, kiedy termometry wskażą powyżej 30°C

W drugiej połowie lipca do Europy znów zawitają upały. Wysoka temperatura nie ominie Polski, więc najwyższy czas by swetry i kurtki odwiesić do szafy na najbliższe tygodnie. Masy powietrza znad Afryki przyniosą upały podobne do tych czerwcowych, kiedy termometry wskazywały rekordowe temperatury sięgające 35 stopni C.

Pogoda będzie przypominać tą z czerwca

Po kilkunastu chłodnych i deszczowych dniach, znów musimy przygotować się na upały. Gorące masy powietrza dokuczą całej Europie i pewnie jeszcze zatęsknimy za zimniejszymi tygodniami lipca. Według synoptyków fala afrykańskich upałów przypomina tę, z którą zmagaliśmy się w czerwcu. Najprawdopodobniej niedługo doczekamy się kolejnych ostrzeżeń przed wysoką temperaturą zagrażającą zdrowiu.

mapa temperatur w polce w niedzielę 21 lipca
Pogodynka

Upały w drugiej połowie lipca najpierw pojawią się na południu

Masy powietrza z Afryki najpierw uderzą w południe Europy. Zbiegiem kolejnych dni będą przesuwać się coraz bardziej na północ i w końcu dosięgną Polski. Synoptycy serwisu Klimat i Pogoda nie mają wątpliwości, co do wysokości temperatur:

Niestety nie możemy już więcej ignorować faktów i musimy przyznać, że chłodny okres tego miesiące ma się ku końcowi. Temperatury w trzeciej dekadzie lipca najprawdopodobniej wzrosną powyżej 30 stopni C

Upały w drugiej połowie lipca w Polsce

Upałów w Polsce możemy spodziewać się już w sobotę. Temperatura zbliży się do 30 stopni. Później ma nastąpić chwilowe ochłodzenie, a termometry wskażą „tylko” 25 stopni C. Jednak już od wtorku 23 lipca, temperatura będzie przekraczać 32 stopnie C.

Może Cię zainteresować

zamknij