×

Podliczyła pieniądze z wesela na 78 osób. W przeliczeniu na 1 gościa to grosze

Organizacja wesela to nie dziś nie lada wydatek. Piękna suknia ślubna, garnitur, kwiaty, zespół, talerzyki dla gości – wszystko kosztuje krocie. Nie zmienia to natomiast faktu, że ludzie wciąż chcą i będą chcieli przeżyć ten wyjątkowy dzień w gronie najbliższych. W związku z tym decydują się ponieść koszty tego wydarzenia. Podświadomie liczną przy tym na to, że przynajmniej część zwróci im się w prezentach od gości. Ona jednak mocno się rozczarowała. Pewna panna młoda podliczyła koperty ślubne i nie mogła uwierzyć własnym wyliczeniom. Powinna mieć żal do gości?

Panna młoda podliczyła koperty ślubne

Natalia bardzo długo przygotowywała się do swojego ślubu i wesela. Nie chciała hucznej imprezy, ale też nie hamowała się z wydatkami. Wierzyła przy tym, że znaczna część poniesionych kosztów zwróci się się w kopertach ślubnych. Mocno się rozczarowała, kiedy podliczyła ich zawartość. Kwotą podzieliła się na forum WP Kafeteria.

6 tysięcy? Powiem wprost, to jakaś kpina i nieśmieszny żart

Biorąc pod uwagę, że para młoda otrzymała koperty od 78 osób, wychodzi niespełna 100 zł na osobę. Czy panna młoda powinna mieć o to żal do swoich gości?

Reakcje internautów

Internauci nie kryli oburzenia wpisem Natalii. Wiele osób zgodnie uznało, że koperta nie jest obowiązkiem gości, a panna młoda powinna być wdzięczna, że cokolwiek dostała.

To może trzeba było sprzedawać bilety wstępu na wesele?

– pyta jedna z osób.

Robienie wesela dla zysku, to jest kpina. Jak możesz, wyliczać swoim gościom, ile ci dali? Ja myślałem, że zaprasza się osoby, z którymi się chce celebrować ten ważny dzień, a nie takich, którzy mi sponsorują imprezę. W jakich czasach my żyjemy?

– dodaje z niedowierzaniem następna.

Daje się w kopertę tyle, na ile mnie stać

– napisał internauta, który zaznaczył, że jeśli nie stać jej było na organizację takiego przyjęcia, mogła wziąć skromny cywilny, a nie organizować „bal na sto par”.

Wśród internautów znaleźli się też tacy, którzy podzielali zdanie i wyrazili zrozumienie rozczarowaniem Natalii. Jedna z osób potwierdziła, że 100 zł w kopertę na osobę to już faktycznie kpina.

Też tak uważasz?

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: pixabay.com

Może Cię zainteresować