×

Podał się za funkcjonariusza policji. W ten sposób oszukał 81-letnią staruszkę

Okradł 81-latkę i bez skrupułów zabrał kobiecie 22 tys. złotych. Mężczyzna podawał się za funkcjonariusza policji, ale nie działał sam. Teraz policjanci próbują namierzyć oszusta i publikują wizerunek jego wspólnika.

Okradł 81-latkę podając się za policjanta

W lipcu tego roku ofiarą oszustów padła 81-letnia mieszkanka Siemianowic Śląskich. Do staruszki zadzwonił oszust, który podawał się za policjanta. Mężczyzna wmówił starszej kobiecie, że znalazła się ona na celowniku przestępców. Właściwie akurat w tym przypadku mówił prawdę, tyle że pominął fakt, iż sam jest oszustem i złodziejem.

Podczas rozmowy wypytał seniorkę o biżuterię i kosztowności. Kobieta początkowo była ostrożna, ale oszust wiedział, co powiedzieć, by zmanipulować swoją rozmówczynię. W końcu seniorka uległa i przygotowała kopertę, do której schowała 22 tys. zł. Potem przekazała pieniądze mężczyźnie, który zjawił się w jej mieszkaniu.

Policja.pl

Policja opublikowała wizerunek sprawcy

W mieszkaniu 81-latki pojawił się mężczyzna w wieku ok. 30 lat. Był szczupły, miał ciemne, krótko przystrzyżone włosy. Z opisu przedstawionego przez policję wynika, że mężczyzna nosił też zarost i mówił poprawną polszczyzną.

Oszusta uchwyciły kamery monitoringu. Teraz policja publikuje jego wizerunek.

Okradł 81-latkę
Policja.pl

Jeśli ktoś posiada informacje, które mogłyby przyczynić się do ustalenia danych personalnych mężczyzny lub miejsca jego przebywania, proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Siemianowicach Śląskich. Można zadzwonić pod numer telefonu 47 8531 255 bądź 201 lub skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem 112. Można również skorzystać z formy mailowej adresując korespondencję na adres kryminalny@siemianowice.ka.policja.gov.pl. Policjanci proszą, by powołać się na l.dz. RSD 617/22.
Funkcjonariusze gwarantują anonimowość!

Okradł 81-latkę
Policja.pl
Źródła: policja.pl, goniec.pl
Fotografie: Materiały policyjne (miniatura wpisu), Materiały Policyjne

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x