×

9 rzeczy, których nie powinieneś robić w pokoju hotelowym. Większość ludzi robi wszystkie z nich!

Dla niektórych pobyt w hotelu to wizja po prostu idealna. Ktoś sprawia, że łóżko jest gotowe, przynosi jedzenie i najważniejsze, zazwyczaj oznacza to wakacje.

Jest jednak sporo rzeczy, których nie powinno się robić w hotelach. Niektóre z nich są dość oczywiste jak to, że na pracowników się nie wrzeszczy. Inne nie są tak oczywiste jak choćby nie dotykanie pilota. Jak w takim razie włączyć telewizor?

Nie krzycz na obsługę

Nie ważne jak wielki jest problem. Po prostu nie krzycz. Pracownicy hotelu to też ludzie i są by ci pomóc, a nie usługiwać. Nie jesteś też jedynym gościem.

Trzymaj się z dala od mini baru

Większość minibarków ma sensory. Po wyjęciu czegoś może być doliczona opłata. Powstrzymaj dzikie pragnienie i zostaw go w spokoju. W pobliżu jest na pewno sklep z tańszymi przekąskami.

Nie używaj pilota

Eksperci twierdzą, że to najbrudniejsza rzecz, jaką przyjdzie ci dotykać przez jakiś czas. Ogólnie nie chodzi o to, by go nie dotykać, ale pamiętaj, by zawsze umyć ręce. Nie wiesz kto używał go przed tobą.

Zamykaj pokój

Chyba nie chcesz mieć nieproszonych gości w swoim pokoju? Choć to hotel, zawsze istnieje ryzyko, że ktoś nieproszony wejdzie do twojego pokoju, a za zaginione rzeczy nie możesz winić nikogo, w końcu to ty miałeś zamknąć pokój.

Zwierzaki

Nie przemycaj zwierzaka do pokoju. Istnieją hotele, które tolerują zwierzęta, więc skup się raczej na tym. W hotelach, które nie akceptują zwierząt kara zazwyczaj kosztuje sporo.

Nie zostawiaj kosztowności

Nikt nie planuje ukraść cennych rzeczy, ale zawsze lepiej trzymać je w bezpiecznym miejscu. W innym wypadku możesz je łatwo zgubić za szafką.

Nie kładź walizki na łóżku

Twoja walizka właśnie zebrała cały bród z ulicy. Nie kładź jej tam, gdzie zaraz wyląduje twoja twarz.

Nie niszcz własności hotelu

Świetnie, że zmywasz make up albo chcesz wyczyścić buty, nie musisz tego jednak robić tak by zniszczyć ręcznik.

I nie zabieraj „pamiątek”

To co znajdowało się w twoim pokoju hotelowym przed twoim przybyciem należy do hotelu. Nie, nie możesz zabrać tych uroczych ręczników do domu na pamiątkę.

Polecane

Może Cię zainteresować