×

Usłyszał przeraźliwy krzyk. Po chwili zobaczył, że za drzewem obcy mężczyzna bije staruszkę

Przerażające sceny miały miejsce w Klińce na zachodzie Rosji w pobliżu granicy z Białorusią. To właśnie tam do mieszkania 88-letniej Klary Shalomovnej zapukał nieznajomy, 33-letni mężczyzna. Nieświadoma zagrożenia kobieta otworzyła drzwi, po czym rozpoczęła się jej walka o przeżycie.

Brutalny atak na starszą kobietę

Kiedy tylko napastnik zobaczył staruszkę, rzucił się na kobietę i zaczął okładać ją pięściami. Ofierze na szczęście udało się wyrwać i uciec na zewnątrz. Niestety, była znacznie wolniejsza od 33-latka, który chwilę dopadł Klarę przed blokiem, gdzie bezlitośnie uderzał jej głową o ziemię. 

Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

Przeraźliwy krzyk kobiety usłyszał przechadzający niedaleko Leonid Shchepel, który niemal natychmiast ruszył 88-latce na ratunek. Rosjanin bez chwili zawahania zaczął kopać bandytę w głowę, powstrzymując jego atak na bezbronną kobietę. Kiedy mocno obity agresor był już na ziemi, wybawiciel odprowadził staruszkę do mieszkania, po czym wyszedł z bloku. Całe zdarzenie postanowił zarejestrować na telefonie komórkowym, aby mieć potwierdzenie tego, co właśnie się wydarzyło. Kiedy wrócił do domu, nagranie opublikował w sieci.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=JgiTPBmYen0

Los staruszki

Choć życie 88-letniej Klary nie jest zagrożone, staruszka odniosła bardzo poważne obrażenia – miała zwichniętą rękę, złamane żebra, wybite zęby, zadrapania na twarzy, a także uraz głowy od uderzeń o ziemię. 

Dlaczego agresor pobił kobietę?

Kiedy na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze, okazało się, że napastnik, który pobił staruszkę, był pod wpływem alkoholu. Na pytanie, dlaczego pobił 88-latkę, odpowiedział, że pomylił bloki. Kiedy w drzwiach zobaczył starszą kobietę, podobno wziął ją za włamywacza, który wszedł do jego mieszkania, co wywołało u niego wybuch agresji. Na chwilę obecną nie wiadomo, jakie konsekwencje poniesie za swoje zachowanie.

Mężczyzna, który uratował kobietę, również nie pozostał bez winy

Nagranie jednak na niewiele się zdało. Postawa Leonida nie spotkała się bowiem z uznaniem ze strony rosyjskiego wymiaru sprawiedliwości, a wręcz przeciwnie. Rosjanin za pobicie mężczyzny otrzymał karę wy wysokości 5 tysięcy rubli – około 280 złotych. Jak jednak sam przyznaje, nie żałuje tego, co zrobił. Twierdzi, że „życie i zdrowie Klary było w tym momencie dla niego znacznie ważniejsze, niż pieniądze”.

Zgadasz się z decyzją wymiaru sprawiedliwości? Czy według Ciebie Leonid powinien zostać ukarany za to, że w taki, a nie inny sposób pomógł starszej kobiecie? Kobiecie, która dosłownie otarła się o śmierć…

Może Cię zainteresować

zamknij