×

PiS straci sejmową większość? Bardzo złe wieści dla Jarosława Kaczyńskiego!

Partia Jarosława Kaczyńskiego chyli się ku upadkowi? Możliwe, iż wkrótce PiS straci sejmową większość. Z klubu odejść ma kilkoro polityków!

Nieszczęsna „Piątka dla zwierząt”

Projekt „Piątka dla zwierząt” pojawił się w Sejmie na początku września. Ustawę zaprezentował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ma ona na celu wprowadzić m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, a także utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa i ograniczenie uboju rytualnego tylko na potrzeby krajowe.

Jak zaznaczył Kaczyński, „względy, które za tym przemawiają, mają charakter humanitarny”. Projekt z marszu wywołał falę protestów wśród rolników, a także kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Przeciwni ustawie byli także niektórzy posłowie PiS. Piętnastu posłów, którzy zagłosowali przeciwko projektowi, zostali zawieszeni w prawach członków partii. Stanowisko stracił także minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski.

To jednak nie koniec reperkusji po głosowaniu na nieszczęsną ustawę. Okazuje się, że partia Kaczyńskiego może przez to stracić decydujący głos w Sejmie.

PiS straci sejmową większość?

Lech Kołakowski znalazł się wśród posłów PiS, którzy zostali zawieszeni w prawach członków partii. Polityk był związany z klubem od kilkunastu lat, a od blisko trzech dekad wspierał Kaczyńskiego w każdej kwestii.

We wtorek (17 listopada) na antenie RMF FM poinformował o swoim odejściu:

Dziś odchodzę z Prawa i Sprawiedliwości.

Dopytany przez dziennikarza radia, Roberta Mazura, czy wśród zawieszonych posłów znajdzie się jeszcze kilku takich „uciekinierów”, odparł:

To nie są uciekinierzy, to są bohaterowie, którzy walczą o polskie sprawy. Sprawy polskiej wsi są racją stanu. (…) Jest to grupa w tej chwili kilku osób. Rozmawiamy o nazwie koła – ale decyzje są już podjęte.

Posłowie PiS, którzy zostali zawieszeni w swoich prawach, zapowiadają utworzenie własnego koła w Sejmie.

Źródła: www.rmf24.pl, www.polsatnews.pl, www.tokfm.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij