×

Pink i jej synek przeszli test na koronawirusa! To nie koniec walki

Pink i jej synek wyleczeni z koronawirusa o czym poinformowała piosenkarka za pomocą Instagrama. Nie zamierza jednak składać broni i skrytykowała rząd.

Pink i jej synek wyleczeni z koronawirusa

Gwiazda muzyki pop punk poinformowała w piątek w mediach społecznościowych, że ona i jej syn spędzili tygodnie w izolacji po pozytywnych testach na Covid-19, ale kilka dni temu Pink i jej synek zostali wyleczeni z koronawirusa. Opublikowała także prośbę do fanów, aby nie lekceważyli obecnej sytuacji:

Ta choroba jest poważna i prawdziwa. Ludzie muszą wiedzieć, że choroba dotyka młodych i starych, zdrowych i niezdrowych, bogatych i biednych i musimy zapewnić bezpłatne badania i szerzej dostępne testy, aby chronić nasze dzieci, nasze rodziny, naszych przyjaciół i nasze społeczności.

Poinformowała także, że przekazuje sporą sumę pieniędzy na rzecz walki z koronawirusem, aby wesprzeć pracowników ochrony zdrowia w tej nierównym pojedynku:

Starając się wesprzeć pracowników ochrony zdrowia, którzy codziennie walczą na pierwszej linii frontu.

Przekazuję 500 000 $ na fundusz awaryjny Temple University Hospital w Filadelfii na cześć mojej matki, Judy Moore, która pracowała tam przez 18 lat w Centrum kardiomiopatii i transplantacji serca. Ponadto przekazuję 500 000 $ na kryzysowy fundusz ratunkowy COVID-19 burmistrza miasta Los Angeles.

Krytyka pod adresem rządu

Piosenkarka nie kryje rozżalenia obecną sytuacją i na swoim Twitterze skrytykowała rząd. Uważa, że to niedopuszczalne, że testy są tak ciężko dostępne. Ich dostępność jest kluczowa, aby  zapewnić bezpieczeństwo obywatelom:

To absolutna parodia i porażka naszego rządu, aby nie uczynić testów bardziej dostępnymi.

W Los Angeles gdzie mieszka piosenkarka potwierdzono 5277 przypadki zakażenia. Zmarło tam 117 z powodu choroby COVID-19.

 

Źródła: www.rmf24.pl, www.wprost.pl, www.kozaczek.pl, www.polsatnews.pl, edition.cnn.com, www.masslive.com, publichealth.lacounty.gov
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować