×

Nie żyje znana piosenkarka i aktorka. Jej piosenka to hit, wszyscy ją nuciliśmy

Portal WP Film przekazał bardzo smutną informację. Nie żyje Irene Cara, której utwory słyszał cały świat. Amerykańska wokalistka, kompozytorka, aktorka i tancerka zmarła w wieku 63 lat.

Kim była Irene Cara?

Irene Cara przyszła na świat w Nowym Jorku w 1959 roku. Gdy miała zaledwie 3 latka, została jedną z pięciu finalistek konkursu „Mała Miss Ameryki”. Uroda nie była jednak jedynym darem, jaki otrzymała od Matki Natury. Dwa lata później jako mała Irene zaczęła grać na pianinie… ze słuchu. Kiedy rodzice zdali sobie sprawę, że ich córka ma niezwykły talent, dziewczynka zaczęła uczęszczać na zajęcia taneczne i muzyczne. Pomysł ten okazał się być strzałem w dziesiątkę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Irene Cara (@theirenecara)

Kiedy Irene Cara była nastolatką, zaczęła pojawiać się już w amerykańskich stacjach. Występowała u boku takich postaci jak Morgan Freeman czy Bill Cosby. W latach 70. zagrała w kinowym musicalu „Błysk”. Największą rozpoznawalność przyniósł jej natomiast musical „Sława” z 1980 roku, w którym to zaśpiewała tytułową piosenkę „Fame” oraz „Out Here on My Own”. Genialne wykonanie Cary sprawiło, że soundtrack z musicalu stał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt z muzyką filmową w historii. Co więcej, film otrzymał dwa Oscary: za muzykę oryginalną oraz najlepszą piosenkę („Fame”).

Kolejny gigantyczny sukces Ireny Cary przyszedł wraz z musicalem „Flashdance” z 1983 roku. Za piosenkę „Flashdance… What a Feeling” z wspomnianego filmu Irene Cara została uhonorowana Złotym Globem, Oscarem i Grammy. Gwiazda nigdy więcej nie powtórzyła już sukcesu z lat 80. Można by nawet rzec, że jej blask nieco przygasł.

Irene Cara nie żyje

Irene Cara zmarła 25 listopada 2022 w swoim domu na Florydzie. Jak podaje WP Film, przyczyna śmierci artystki nie jest jeszcze znana. Gwiazda w dniu śmierci miała 63 lata.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Irene Cara (@theirenecara)

Źródła: www.planeta.pl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x