×

Magda Welc ma już 24 lata! To ona kiedyś wygrała „Mam talent”. Jak dziś wygląda?

Magda Welc ma już 24 lata! Minęło 12 lat, odkąd mała, skromna dziewczynka odniosła sukces w programie „Mam talent”. Jak dziś wygląda i co u niej słuchać?

Wygrała z Kamilem Bednarkiem

Był 2010 r. 12-letnia wówczas Magda Welc wzięła udział w trzeciej edycji programu „Mam talent”. Podczas przesłuchań zaśpiewała utwór Edyty Geppert, a swoim wykonaniem zapewniła sobie awans do kolejnych etapów. W finale Magda pokonała konkurentów, również Kamila Bednarka, który dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie muzycznej. Dziewczynka wygrała 300 tysięcy złotych. Pieniądze przydały się na budowę domu i rozwój muzyczny młodej wokalistki.

Tuż po zwycięstwie Magdy, ukazał się jej pierwszy album „Sianko na stół. Kolędy i pastorałki”. W 2013 premierę miał utwór „Kasety mamy”, a dwa lata później Magda powróciła z utworem „Dziewczynka”. Potem nastolatka zrobiła sobie przerwę od show-biznesu.

Magda Welc ma już 24 lata

Teraz Magda Welc wraca jako dorosła artystka, szczęśliwa narzeczona i… absolwentka germanistyki.

Zdecydowałam się na studia, germanistykę (…) Poza tym pracowałam z językiem niemieckim, więc te języki obce ciągle się gdzieś przewijają, cały czas się doszkalam. Przez te wszystkie lata muzyka była obecna w moim życiu, mniej lub bardziej, grałam mniejsze lub większe koncerty. Uważam, że ta przerwa dużo mi dała pod tym względem, że teraz z pełną świadomością i pewnym doświadczeniem, mogę oddać się muzyce i robić to, co uwielbiam, co zawsze chciałam robić

– powiedziała Magdalena Welc z rozmowie z Plejadą.

Fizycznie Magda zmieniła się nie do poznania!

W ubiegłym roku ukazał się singiel wokalistki „Między słowami”, a 27 maja tego roku ukazał się jej debiutancki album.

Płyta ma tytuł „Witaj mnie” i tak nazywa się również pierwszy singiel. Znajduje się na niej dziesięć utworów w charakterystycznym, bardziej klubowym brzmieniu, w tym dwie ballady. Wszystkie piosenki są spójne, jeśli chodzi o charakter i brzmienie, ale też kładliśmy nacisk na teksty, żeby były znaczące

– wyznała artystka.

Czy Magdzie uda się podbić polską scenę muzyczną?

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować