×

3-latkę siłą wyrwano z rąk mamy na spacerze! 3 mężczyzn wciągnęło ją do auta

Wstrząsające zdarzenie w miejscowości Wolica pod Kaliszem. 3-latka porwana w czasie spaceru. Dziewczynka dosłownie siłą została wyrwana z rąk swojej mamy przez trzech mężczyzn i wciągnięta do samochodu. Okazało się, że jednym z porywaczy był ojciec dziewczynki.

3-latka porwana w czasie spaceru.

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę ok godziny 12:00. Matka z córeczką wracały ze spaceru po lesie i kierowały się w stronę zaparkowanego samochodu przy ścieżce zdrowia w Wolicy k. Kalisza. Niespodziewanie do kobiety podjechało białe auto, z którego wyskoczyło trzech mężczyzn, którzy usiłowali wydrzeć 3-latkę z rąk matki. Próbowała uciekać, jednak napastnicy podcięli jej nogi i kobieta upadła. Zdążyła złapać się samochodu, do którego siłą wciągnięto jej córkę. Napastnicy przeciągnęli kobietę jeszcze kilka metrów po drodze i odjechali. Wśród porywaczy był ojciec dziewczynki.

Mama 3-latki udostępniła zdjęcia córeczki oraz opisała w co była ubrana: różowa kurtka z czarnym zamkiem, czarna czapka w kwiaty, beżowo-brązowe spodenki i ciemno szare buty.

Ojciec uprowadzonej 3-latki skontaktował się z policją; napisał, że córka jest pod jego opieką

– przekazała PAP oficer prasowa kaliskiej policji st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Przysłał wiadomość, w której poinformował, że córka jest pod jego opieką. Dla nas najważniejsze jest dobro dziecka, dlatego i tak musimy dotrzeć do mężczyzny, żeby sprawdzić stan zdrowia dziecka

– dodała st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz odnośnie 3-latki porwanej podczas spaceru.

„Mężczyzna cierpi na zaburzenia osobowości, jest agresywny i niebezpieczny”

Pomimo tego, że ojciec 3-latki przyznał się do porwania, policja nie przerywa poszukiwań. Dodatkowo, o tym zdarzeniu poinformowano również inne komendy policji w kraju oraz Straż Graniczną. Poza tym matka dziewczynki podkreślała, że mężczyzna jest agresywny i ciąży na nim wyrok za znęcanie się nad nią.

Z informacji uzyskanych od matki dziewczynki wiemy, że ojciec dziecka ma pełnię praw rodzicielskich, natomiast zabezpieczenie sądowe Helenki jest przy mamie. Mężczyzna cierpi na zaburzenia osobowości, jest agresywny i niebezpieczny. Ma wyrok za znęcanie się nad kobietą

– informuje Kalisz24 Info.

Obecnie małżonkowie są w trakcie rozwodu. Kobieta wniosła o pozbawienie praw rodzicielskich ojca. Dodatkowo z relacji dziadka dziewczynki wynika, że to już drugie uprowadzenie dziewczynki przez ojca. Jednak pierwsza próba była nieudana. Matka 3-latki nie wyklucza, że ojciec może kierować się w stronę Austrii, gdzie aktualnie mieszka.

Informacja z ostatniej chwili!

Jak podaje Super Exspress, dziewczynka została wywieziona do Niemczech, jednak na obecną chwilę jest już pod opieką matki.

Źródła: www.edziecko.pl, www.se.pl

Może Cię zainteresować