×

2-latka połknęła baterię z pilota do telewizora. Zmarła w szpitalu

Pilot do telewizora zabił 2-latkę. Dziewczynka wyciągnęła z urządzenia baterię guzikową i ją zjadła. Pomimo szybkiej interwencji matki oraz lekarzy, dziecka nie udało się uratować. Ta historia to przestroga dla wszystkich nieuważnych rodziców.

Połknięcie baterii

Rodzice często zapominają, że wychowywanie dziecka powinno wiązać się z nieustanną czujnością. Szczególnie w przypadku najmłodszych pociech wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do tragedii. Ciekawe świata dzieci dotykają wszystkiego, co znajduje się wokół nich i nierzadko pragną poznać także smaki otaczających je przedmiotów. Właśnie dlatego, powinniśmy pamiętać o tym, aby niebezpieczne przedmioty oraz leki znajdowały się poza zasięgiem dzieci. Wielu rodziców tygodniami główkuje nad tym, które rzeczy są groźne dla dziecka, ponieważ w praktyce okazuje się, że dosłownie wszystko może doprowadzić do zaistnienia niebezpieczeństwa.

Do dramatycznych wydarzeń doszło 23 maja w hrabstwie Staffordshire w Wielkiej Brytanii. W trakcie zabawy 2-letnia Harper-Lee otworzyła pilota telewizyjnego i wyjęła z niego baterię guzikową. Matka dziecka stosunkowo szybko zorientowała się, że coś jest nie tak. Zauważyła, że w pilocie brakuje baterii, a Harper-Lee dziwnie się zachowuje. Kobieta udała się szpitala Royal Stoke University Hospital. Na miejscu lekarze od razu przystąpili do akcji ratunkowej. Przetoczyli dziecku aż 9 jednostek krwi. Niestety pomimo wysiłków medyków, dziewczynki nie udało się uratować. Harper-Lee zmarła.

Matka zmarłej 2-latki bardzo chciałaby, aby jej tragedia stała się przestrogą dla innych rodziców. W związku z tym, Stacey Nicklin usiłuje podzielić się swoją historią z jak największym gronem ludzi. Chciałaby, aby inni mogli uniknąć podobnych sytuacji.

Pilot do telewizora zabił 2-latkę

Rodzice zmarłej dziewczynki przestrzegają wszystkich przed dopuszczaniem do sytuacji, w których dzieci mają dostęp do niebezpiecznych przedmiotów. Wydano nawet specjalny komunikat, w którym pojawiły się informacje o tym, dlaczego piloty do telewizorów są tak groźne.

W oświadczeniu udostępnionym przez szpital czytamy:

(…) Baterie reagują ze śliną i jeśli dziecko połknie baterię guzikową, może wypalić dziury i spowodować wewnętrzne krwawienie, a nawet śmierć. (…) Jeśli uważasz, że Twoje dziecko połknęło baterię, zabierz je bezpośrednio do najbliższego oddziału pogotowia ratunkowego lub zadzwoń pod numer 999 po karetkę pogotowia. (…) Objawy mogą nie być oczywiste. Twoje dziecko może kaszleć, krztusić się, ślinić lub wskazywać na gardło lub brzuch. Niejasne lub zmienne objawy oznaczają, że ważne jest zachowanie czujności. Zaufaj swojemu instynktowi i działaj szybko, nawet jeśli nie ma objawów.

Baterie są ogromnie szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla całego środowiska naturalnego. Jedna bateria guzikowa jest w stanie skazić nawet 1 metr sześcienny gleby oraz zatruć 400 litrów wody. Znajdujące się w niej ołów, kadm, lit, nikiel i rtęć są śmiertelnie niebezpieczne dla organizmów żywych. 

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij