×

Piłkarze będą zbierać pomidory z powodu koronawirusa. Kluby wypowiadają im umowy!

Piłkarze będą zbierać pomidory? Zważywszy na to, że obecnie są osobami bezrobotnymi, to bardzo możliwe. Otrzymali taką ofertę pracy po rozwiązaniu umowy z klubem.

Piłka nożna w czasach zarazy

Rozgrywki w piłkę nożną na ziemiach norweskich nie należą do najbardziej popularnych w świecie footballu, co przekłada się na zarobki. Koronawirus jest powodem ogromnego kryzysu. Aż 9 z 16 norweskich klubów piłkarskich zwolniło swoich piłkarzy, bowiem nie mają im z czego wypłacić pensji.

Wylądowali oni na bezrobociu jako „czasowo zwolnieni pracownicy” i mogą pobierać zasiłki. Jednakże rejestracja w urzędzie pracy oznacza, że nie mogą odmówić krótkoterminowych ofert pracy. Dopóki nie otrzymają pełnego i formalnego wypowiedzenia umowy, są zmuszeni podejmować się dorywczych zajęć, do których zostaną skierowani.

Pewien plantator pomidorów dojrzał w tym pewną szansę.

Piłkarze będą zbierać pomidory?

Stig Jakob Hanasand to plantator pomidorów z gminy Rennesoey, graniczącej z Stavanger w Norwegii. Okazuje się, że pilnie potrzebuje rąk do pracy i zgłosił zapotrzebowanie na pracowników. Zauważa, że powodem jego problemów są zamknięte granice, co za tym idzie osoby z Polski i Ukrainy nie będą mogły zatrudnić się sezonowo.

Złożył już prośbę do urzędu pracy. Jednak, gdy usłyszał, że drużyna, której kibicuje (Viking FK) jest na bezrobociu z miejsca zaproponował im pracę. Widziałby cały skład klubu pracujący w jego gospodarstwie i „biegający w szklarniach”.

Jak powiedział na antenie kanału telewizji TV2:

To byłoby spełnieniem marzeń chyba każdego kibica znanego klubu. Muszę teraz szybko zawiadomić urząd, że chodzi mi o zgraną grupę pracowników, najchętniej piłkarzy, tak aby nikt mi ich nie zabrał.

Jeden z norweskich piłkarzy Viljar Vevatne powiedział, że rozumie sytuację i nie będzie dla niego problemem zbieranie pomidorów.

Piłkarze będą zbierać pomidory
Pixabay
Piłkarze będą zbierać pomidory
Instagram
Źródła: londynek.net, sportowefakty.wp.pl, www.espn.com, sport.onet.pl, www.tv2.no
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Pixabay, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij