×

Sąsiad zauważył zataczającą się 25-latkę. Wiedział, że opiekuje się 1,5-rocznym synkiem

Zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych nikogo nie dziwi. Teraz jednak za picie w domu również można mieć problemy.

Domowe zacisze

Większość osób wychodzi z założenia, że we własnym domu mogą robić to, na co tylko mają ochotę. Podobnie sądziła 25-letnia mieszkanka Olsztyna. Mama 1,5-rocznego synka spędzała wieczór popijając wysokoprocentowe napoje.

alcohol and cigarretes

Czujni sąsiedzi

Fakt ten nie umknął sąsiadowi kobiety. Sytuacja bardzo go zaniepokoiła, w końcu kobieta opiekowała się małym dzieckiem. Mężczyzna wezwał policję, by upewnić się, że nie dojdzie do tragedii. Po przyjeździe funkcjonariuszy wszystko stało się jasne.

Wyjaśnienia

Choć kobieta zataczała się i czuć od niej było alkohol, twierdziła, że nie jest pijana i doskwiera jej jedynie przeziębienie. Funkcjonariusze zabrali matkę 1,5-rocznego chłopca na komisariat, gdzie okazało się, że ma aż 4 promile alkoholu we krwi!

IMG_0338

Konsekwencje

Chłopiec trafił pod opiekę dziadków, a o sprawie powiadomiono sąd rodzinny. Policjanci cieszą się, że dzięki czujności sąsiadów nie doszło do tragedii. Kobiecie mogą zostać odebrane prawa rodzicielskie i kara pozbawienia wolności za narażenie zdrowia lub życia dziecka.

Dzięki reakcji sąsiada nie ucierpiało kolejne dziecko. Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby nie szybko interwencja

Może Cię zainteresować

zamknij