×

Kompletnie pijana zajmowała się 3-letnim synkiem. Wynik badania przeraził nawet policjantów

Matka z 5 promilami opiekowała się 3-latkiem. Jeśli myślicie, że to kiepski żart, to niestety musimy wyprowadzić Was z błędu. W Rybniku takie zdarzenie faktycznie miało miejsce. Jeśli okaże się, że naraziła synka na niebezpieczeństwo, będzie grozić jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Anonimowe zgłoszenie na policję

W poniedziałkowe popołudnie funkcjonariusze policji z Rybnika otrzymali anonimowe zgłoszenie. Wezwano ich do jednego z mieszkań przy ulicy Lotników. Osoba zgłaszająca twierdziła, że doszło do awantury pomiędzy znajomymi. Co więcej, jedna z kobiet, która była kompletnie pijana, miała pod opieką 3-letniego synka.

Gdy funkcjonariusze przybyli pod wskazany adres, okazało się, że zgłoszenie było, jak najbardziej, zasadne. Na miejscu zastali trzy całkowicie nietrzeźwe osoby, a także 3-letnie dziecko.

Matka z 5 promilami opiekowała się 3-latkiem

W mieszkaniu panował kompletny bałagan, a wszędzie znajdowały się porozrzucane butelki po alkoholu. Maluchem zupełnie nikt się nie zajmował. Kiedy policjanci zbadali matkę chłopca na obecność alkoholu w organizmie, przerazili się. Badanie wykazało aż 5 promili!

46-latka była tak pijana, że nie potrafiła powiedzieć funkcjonariuszom, jak ma na imię jej synek. Oczywiście funkcjonariusze zareagowali natychmiast. 3-latek trafił do rodziny z pogotowia interwencyjnego, a nieodpowiedzialną kobietę przewieziono do szpitala (z uwagi na wynik badania alkomatem).

Nieodpowiedzialnej matce może grozić 5 lat pozbawienia wolności

Kobieta znajduje się aktualnie w policyjnym areszcie. Już niedługo dokumenty w jej sprawie trafią do sądu rodzinnego. Funkcjonariusze zaczęli już szczegółowo wyjaśniać wszystkie okoliczności tych wydarzeń.

Jeśli okaże się, że 3-latek w jakikolwiek sposób był narażony na niebezpieczeństwo, 46-latce może grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Niektórzy ludzie pomimo wieku wciąż są niedojrzali i nie zasłużyli na to, aby mieć dzieci…?

Źródła: www.slaska.policja.gov.pl
Fotografie: Slaska.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

zamknij