×

Pies Pazurów został otruty podczas spaceru. Edyta pisze, że najbardziej przeżyły to dzieci

Tylko ktoś wyjątkowo okrutny może robić coś takiego. Okazuje się, że nieznany sprawca chodzi po Warszawie i… rozrzuca truciznę, którą zjadają domowe zwierzęta. Ofiarami zwyrodnialca pada coraz więcej bezbronnych psów i kotów. Jedną z nich stał się w ostatnim czasie czworonóg Edyty i Czarka Pazurów, Simba. Zwierzaka nie udało się uratować. Odszedł mimo natychmiastowej reakcji ze strony właścicielki.

Nie miał szans na przeżycie

Rodzina aktora traktowała zwierzaka jak członka rodziny. Wciąż nie może pogodzić się z tym, co się stało.

Dopiero po kilku dniach dotarło do nas, że go już z nami nie ma :( nie wiem co jest gorsze… to że straciliśmy członka rodziny i ratowaliśmy mimo strasznego cierpienia, czy to że ktoś „zabawia się” i rozrzuca trutkę na szczury w Warszawie

Na tragedii najbardziej cierpią dzieci, które bardzo mocno przywiązały się do swojego pupila.

Nie życzę największemu wrogowi, aby patrzył na rozpacz swojego dziecka po stracie ukochanego psa i próbował odpowiedzieć na pytanie: mamo dlaczego? Przecież Simba nic nikomu złego nie zrobił... – wspomina Pazura

Mężczyzna wciąż jest na wolności

Zwyrodnialec wciąż jest na wolności. Policjanci proszą o niezwłoczny kontakt ze strony osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje w sprawie podejrzanego. Informują, że tylko w ten sposób możemy uchronić kolejne zwierzęta przed tragiczną śmiercią.

Podobny problem istnieje również w innych miastach

Jak okrutnym trzeba być, aby robić niewinnym zwierzakom coś takiego? Jak się okazuje ten problem istnieje nie tylko w Warszawie. W wielu większych miastach ludzie zmagają się z podobnymi sytuacjami. Nie bez powodu więc ostrzegają przed rozrzuconą z jedzeniem trutką czy kiełbasami naszpikowanymi ostrymi przedmiotami. Dla naszych domowych pupili to idealny kąsek, który bardzo szybko może doprowadzić do ich śmierci.

Jak uchronić zwierzęta?

Najlepiej nie wypuszczać domowych przyjaciół na zewnątrz bez żadnego nadzoru. Kiedy natomiast wyprowadzamy psa, zakładajmy mu kaganiec.

Może Cię zainteresować

zamknij