×

Siostra odradza młodej mamie przygarnięcie szczeniaka. Jednak nie wie, jak bardzo się myli

Zastanawiasz się, czy pies i małe dziecko to dobre połączenie? Odpowiedź jest prosta: TAK! Powodów jest mnóstwo. Poprzez danie swojemu maleństwu szansy na to, by wychowywało się z najwspanialszym przyjacielem na świecie sprawisz, że dziecko stanie się mniej narażone na złapanie alergii i astmy, będzie stale zachęcane do ruchu, nauczy się szacunku do zwierząt, odpowiedzialności, wykształcisz u niego empatię i wrażliwość na drugą istotę. Niestety, nie wszyscy mają tego świadomość…

Tak było w przypadku kobiety, której siostra urodziła dziecko i szczerze odradzała jej łączenia wychowywania maleństwa z opieką nad domowym zwierzakiem. Szybko jednak przekonała się, że jej ostrzeżenia były całkowicie bezpodstawne.

Zwierzak i dziewczynka urodziły się w tym samym miesiącu.

Od samego początku było widać, że łączy ich ogromna przyjaźń, choć zwierzak niejednokrotnie podjadał ciastka, które chciało zjeść dziecko.

Oboje potrafią godzinami oglądać swoje ulubione kreskówki.

Czworonóg opiekuje się dziewczynką nawet podczas podróży samochodem.

Często towarzyszy jej również w drodze do szkoły.

Jakby tego było mało, pies toleruje dosłownie wszystko – nawet to, że jest przebierany za księżniczkę!

Ta historia jest doskonałym przykładem tego, że dziecko i domowy czworonóg to idealnie uzupełniające się połączenie. Czy ktoś jeszcze zastanawia się nad takim rozwiązaniem?

Polecane

Może Cię zainteresować