×

Zaskakujący powód, dla którego pies kładzie swoją głowę na Twoich stopach

Jeśli kiedykolwiek posiadałeś psa, z pewnością zgodzisz się ze mną, że to niesamowita przygoda. To niezwykły dar, który powinniśmy umieć doceniać, bo w końcu pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Czworonogi kochają nas bezwarunkowo, są lojalne i trwają u naszego boku na dobre i złe.

Czasami pewnie zauważyłeś dziwne zachowania swojego futrzaka i zastanawiałeś się co mogą one oznaczać. Co Twój pupil chce Ci powiedzieć?

Z myślą o Tobie i Twoim pupilu, stworzyliśmy mały przewodnik, który pozwoli Ci zrozumieć dziwne zachowania psów.

#1 Gdy przynosi Ci prezenty…

Zachowania psów

Tego typu zachowanie to oznaka, że Twój pies lubi popisywać się zdolnościami łowieckimi. Jednocześnie chce się z Tobą podzielić swoimi zdobyczami. Istnieje również możliwość, że robi to, ponieważ chce przekazać Ci, że interesuje się daną rzeczą.

#2 Gdy przejmuje Twoje łóżko…

Chcesz położyć się do łóżka, a tu mała niespodzianka, Twój pies zajmuje jego większą część, a dla Ciebie pozostało niewiele miejsca? Wbrew pozorom to nie jest znak, że Twój pupil to ogromny egoista. Wręcz przeciwnie, to dowód na to, że Twój czworonóg chce stać się członkiem grupy, a co za tym idzie, być blisko swojego ukochanego właściciela.

#3 Gdy siada na Twoich stopach…

Zachowania psów

W tym przypadku istnieją dwie teorie. Pierwsza – Twój pupil, zajmując górną część Twoich stóp, zaznacza swoje terytorium i daje do zrozumienia, że należysz do niego. Druga odnosi się do nieśmiałych i pasywnych psów, które w ten sposób uspokajają się i czują się bezpiecznie.

#4 Gdy trzyma łapki w górze…

Zachowania psów

Jest to oznaka koncentracji. Pies zachowuje się w ten sposób, gdy wpadnie na genialny pomysł.

#5 Gdy ziewa…

Podobnie jak ludzie, psy mogą ziewać kiedy są zmęczone, śpiące lub znudzone. Mogą również robić to jako odpowiedź na Twoje ziewanie.

#6 Gdy niszczy kanapę…

Czy kiedykolwiek wróciłeś do domu i zobaczyłeś swojego psa w takiej sytuacji? Bałagan, który zrobił, wiąże się z lękiem separacyjnym. Oznacza to, że Twój czworonóg nie chce i nie może być długo z dala od Ciebie. Tego typu zachowania występują najczęściej w przypadku szczeniaków, które nie są przyzwyczajone do tego, że przez pewien czas są same.
Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest długi spacer ze swoim pupilem, tuż przed wyjściem, dzięki czemu czworonóg będzie mógł uwolnić nadmiar energii.

#7 Gdy opiera się o Twoją nogę…

Zachowania psów

W ten sposób chce pokazać Ci jak bardzo Cię kocha, a jednocześnie domaga się zapewnień o miłości z Twojej strony. Potrzebuje tego, aby czuć się bezpiecznie. Szuka uczucia, więc mu je daj.

#8 Gdy się garbi…

Psy garbią się, ponieważ wydaje im się, że są wtedy niezauważalne. Zazwyczaj tego typu zachowania występują u zwierząt, które były w przeszłości maltretowane. Musisz być łagodny i cierpliwy, a jednocześnie poświęcać im dużo uwagi.

#9 Gdy się na Ciebie gapi…

Robi to z tego samego powodu, co nastolatki zakochane w swoim idolu. On po prostu Cię kocha, dlatego patrzy na Ciebie z całą swoją miłością i oddaniem.

Może Cię zainteresować

zamknij