×

Pierwszy zwiastun „Chłopów”. Nowa produkcja twórców „Twojego Vincenta” robi wrażenie!

Jest już pierwszy zwiastun „Chłopów”! Ekranizacja powieści Władysława Reymonta zostanie tym razem przedstawiona techniką malarską. Za produkcję odpowiada ekipa Twojego Vincenta.

Powieść Reymonta

Minęło 47 lat odkąd wielowątkowa, malownicza powieść Władysława Reymonta została przełożona na język filmu. W ekranizacji Chłopów zagrała plejada najwybitniejszych wówczas polskich aktorów, z Władysławem Hańczą, Ignacym Gogolewskim i Bronisławem Pawlikiem na czele, a ich role zapisały się na zawsze w historii polskiej kinematografii.

Po blisko pół wieku Chłopi doczekają się nowej ekranizacji. Zostanie ona zrealizowana nowatorską techniką malarską, która przyniosła filmowi Twój Vincent nominacje do Złotego Globu i Oscara w 2018 roku za najlepszy długometrażowy film animowany.

Za realizację zresztą odpowiada ta sama ekipa. Scenariuszem i reżyserią zajmuje się Dorota Kobiela, nominowana do Oscara dwa lata temu. Jak ujawniła w rozmowie z Filmwebem, pomysł chodził jej po głowie od dłuższego czasu:

Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile.

Z rolą Jagny, wydanej wbrew swojej woli za dużo starszego mężczyznę, a zakochanej bez pamięci w jego synu, Antku, zmierzy się Kamila Urzędowska. To będzie duże wyzwanie, bo dla kilku pokoleń Polaków Jagna ma twarz Emilii Krakowskiej. Borynę zagra Mirosław Baka, a jego syna Robert Gulaczyk. W obsadzie wymienia nie również Ewę Kasprzyk w roli Dominikowej, a także Małgorzatę Kożuchowską i Julię Wieniawę, bez których, jak się wydaje, nie jest w stanie obejść się ostatnio żadna produkcja filmowa.

Pierwszy zwiastun „Chłopów”

Jak ujawnił producent liniowy studia BreakThru Filmu, Tomasz Wochniak, realizacja zajmie sporo czasu i wymaga ciężkiej pracy sztabu ludzi:

Sceny początkowo nakręcimy z aktorami, zdjęcia potrwają 36 dni. Następnie każdą klatkę ręcznie namalujemy jako obraz olejny, łącznie powstanie ok. 72 tys. klatek. By tego dokonać, w projekcie weźmie udział ponad 50 malarzy pracujących w trzech studiach: głównym w Sopocie, w Serbii oraz na Ukrainie.

W filmie zostaną wykorzystane obrazy Józefa Chełmońskiego, Ferdynanda Ruszczyca i Leona Wyczółkowskiego, a muzykę stworzy Łukasz L.U.C Rostkowski. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, premiery możemy się spodziewać dopiero 2022 roku. Na razie twórcy opublikowali pierwszy zwiastun koncepcyjny.

Będzie Oscar?

Źródła: www.filmweb.pl, www.filmweb.pl, www.filmweb.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Polecane

Może Cię zainteresować