×

W centrum miasta spadł grad martwych ptaków. To wyglądało jak scena z filmu grozy!

Grad martwych ptaków – brzmi niczym scenariusz z filmu grozy. Tymczasem zdarzenie miało miejsce w rzeczywistości na jednej z ulic w meksykańskiej miejscowości Cuauhtémoc. W sieci pojawiło się już nagranie z tego przerażającego „zjawiska”. Jak wytłumaczyć to, co wydarzyło się w Meksyku? Przyczyn może być wiele począwszy od tych najbardziej prawdopodobnych aż do tych, które przyprawiają o gęsią skórkę. Niektórzy twierdzą bowiem, że to zwiastun apokalipsy! Służby weterynaryjne pracują nad wyjaśnieniem przyczyny nagłej śmierci tak wielu ptaków.

Grad martwych ptaków

O niecodziennym zdarzeniu rodem niczym z horroru poinformował dziennik brytyjski „The Independent”. W Cuauhtémoc w Meksyku setki żółtogłowych kosów niespodziewanie zaczęło spadać na ziemię. Świadkowie zdarzenia byli w szoku. O incydencie powiadomili policję. Jak wspominają, część ptaków przeżyła upadek i po chwili odleciała. Nie wszystkie miały jednak tyle szczęścia. Dla części z nich upadek okazał się być śmiertelny.

Do sieci trafiło nagranie, które zostało prawdopodobnie zarejestrowane przez jedną z miejskich kamer. To naprawdę wyglądało przerażająco! Całe szczęście, że w miejscu, w którym spadły ptaki, nikogo nie było.

Nad wyjaśnieniem przyczyny gradu ptaków pracują naukowcy

Jak wytłumaczyć to, co wydarzyło się w Cuauhtémoc w Meksyku? Lokalne władze poprosiły służby weterynaryjne o wyjaśnienie tajemniczego zjawiska. Już teraz pojawiło się kilka teorii.

Pierwsza z nich mówi, że kosy, które są gatunkiem wędrownym (do Meksyku przylatują z północnej Kanady, aby przezimować) natknęły się na dużą ilość zanieczyszczonego powietrza, czyli smogu, który powstał z powodu ogrzewania domów piecami.

Kolejna zakłada, że zwierzęta zostały rażone prądem w wyniku zetknięcia się z liniami wysokiego napięcia, w wyniku czego wszystkie runęły na ziemię.

Masowa śmierć ptaków to dobra pożywka także dla wyznawców teorii spiskowych. Spiskowcy uważają, że za grad ptaków odpowiedzialna jest technologia 5G i związane z nią niebezpieczne pole elektromagnetyczne. Inni dostrzegają w całym zdarzeniu zapowiedź apokalipsy.

Sprawie przyjrzeli się już także zootechnicy, którzy mają pewne podejrzenia w sprawie nagłego upadku ptaków. Uważają, że kosy najprawdopodobniej zostały zatrute. Czyżby przyczynił się do tego wspomniany wcześniej smog? Wciąż nie ma oficjalnej informacji na ten temat. Na tą trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Źródła: www.planeta.pl, www.youtube.com
Fotografie: Youtube (miniatura wpisu), www.youtube.com

Może Cię zainteresować