×

Pierścionek zaręczynowy księżnej Camilli ma fascynującą historię. Wiedzieliście?

Niewiele osób wie, że pierścionek zaręczynowy księżnej Camilli jest bardzo wyjątkowy. Ma nie tylko wysoką wartość, ale również bogatą historię.

Pierścionek zaręczynowy księżnej Camilli

Książę Karol podczas swoich drugich oświadczyn postanowił sam wybrać pierścionek zaręczynowy. Camilla Parker-Bowles otrzymała biżuterię z pięciokaratowym diamentem, o szlifie szmaragdowym i z trzema diamentowymi bagietkami po każdej stronie ze złotą opaską.

Pierścień jest nie tylko oszałamiający, ale ma także znaczenie historyczne. Jest on rodzinną pamiątką, którą swego czasu nosiła także Królowa Elżbieta. Okazuje się, że niegdyś należał do Królowej Matki, babci księcia Karola. Deborah Papas, gemmolog z Prestige Pawnbrokers, powiedziała w rozmowie z Metro, że szacuje wartość pierścionka na około 288 000 dolarów.

Pierścionek zaręczynowy księżnej Camilli
Twitter

Kiedy na palcu lady Camilli zalśnił oprawiony w platynę diament o tak bogatej historii, poddani Elżbiety II przypomnieli sobie, że ich ukochanej Dianie książę nie podarował żadnego pierścionka (Lady Di wybrała go sama już po oświadczynach!).

Czy trzeba lepszego dowodu na to, kogo Karol naprawdę kochał, a kogo nie?

– podsumowała ten fakt brytyjska prasa.

Kolejną królewską biżuterią, którą Camilla lubi nosić, jest tiara Greville, którą również zakładała Królowa Matka.

Pierścionek zaręczynowy księżnej Camilli
Twitter

Książę Karol i Camilla Parker-Bowles znów są w centrum uwagi

Książę Karol i Camilla Parker-Bowles znaleźli się w ogniu hejtu za sprawą produkcji Netflixa. Nowy sezon serialu „Korona” („The Crown”) porusza temat księżnej Diany. Serialowy Karol jest przedstawiany jako nieczuły, wręcz zakochany w sobie mężczyzna, który nie zwraca uwagi na Dianę. Naturalnie nie mogło zabraknąć wątku dotyczącego romansu z Camillą.

To doprowadziło do tego, iż po latach wielu widzów zaczęło hejtować słynną parę. Doszło nawet do tego, że książęca para zdecydowała się wyłączyć możliwość komentowania swoich profili w mediach społecznościowych. Ilość nienawistnych komentarzy, zwłaszcza w kierunku Camilli była porażająca.

Bliscy księcia Karola oraz on sam tłumaczy, że sprawa z Dianą była o wiele bardziej skomplikowana, niż przedstawia to serial na Netfliksie…

Pierścionek zaręczynowy księżnej Camilli
Twitter
Źródła: www.townandcountrymag.com, https://www.elle.pl/artykul/ksiezna-diana-romanse-mlodosc-depresja-i-tragiczna-smierc-jak-wygladalo-zycie-ksieznej-walii , plejada.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij