×

Do tego doprowadziło 500+. Większość rodziców nie kryje zadowolenia

Świadczenie 500+ to flagowy program PiS, który jest wypłacany już od dwóch lat. Taki zastrzyk gotówki bez wątpienia pomógł wielu Polakom związać koniec z końcem, podczas gdy inni postanowili przeznaczyć dodatkowe pieniądze na przyjemności. Dowodem na potwierdzenie tych słów jest to, co w ostatnim czasie dzieje się w branży turystycznej, gdzie odnotowuje się wzmożony ruch. Informację tę potwierdza chociażby serwis do rezerwacji podróży – Travelist.

W sezonie 2017/2018 liczba beneficjentów programu, którzy wybrali się na wakacje, wzrosła z 25 do 40%

Oczywiście, chodzi tutaj głównie o liczbę rezerwacji pobytów wypoczynkowych z udziałem dzieci. Szacuje się, że na chwilę obecną rodzinne wyjazdy stanowią aż 43% ogólnej liczby rezerwacji, które są dokonywane za pomocą serwisu Travelist. Liczba ta jeszcze nigdy nie była tak duża.

Rodzinne wyjazdy zawsze miały duży udział wśród ogółu rezerwacji dokonywanych na naszej stronie, jednak od momentu wprowadzenia programu 500+ obserwujemy bardzo dynamiczny wzrost sprzedaży pobytów w hotelach z udziałem dzieci… W naszym serwisie proponujemy kompleksowe pakiety wypoczynkowe dedykowane rodzinnym wczasom i wyjazdom, dostosowane do potrzeb całej rodziny i zawierające specjalne atrakcje dla najmłodszych – mówi Agata Prosińska Director of Sales & Planning w Travelist

Wyjazdy, które cieszą się największą popularnością

Rodziny z dziećmi najczęściej decydują się na krótkie, kilkudniowe wyjazdy, które zwykle są połączone z weekendem ze względu na dodatkowe dni wolne. Jeśli chodzi natomiast o okres, to najczęściej są to wakacje, kiedy dzieci nie muszą chodzić do szkoły, a także ferie. Co do wyboru miejsca, najchętniej wybierane są tutaj popularne kurorty w takich miejscach, jak Mielno, Gdańsk, Zakopane, Kołobrzeg czy Szklarska Poręba. Rodzice zwracają w tym przypadku uwagę na możliwość aktywnego spędzania czasu z dzieckiem, dodatkowe udogodnienia i atrakcje, które mogłyby spodobać się najmłodszym podróżnikom – w końcu te wyjazdy są planowane z myślą o nich.

Liczba podróżujących rodzin jeszcze wzrośnie

To więcej niż pewne. Właściciele serwisu Travelist na podstawie własnych doświadczeń przewidują już, że po wprowadzeniu świadczenia 500+ także na pierwsze dziecko w lipcu bieżącego roku, jeszcze więcej rodzin skorzysta z usług portali rezerwacyjnych i wybierze się na krótsze bądź dłuższe wakacje. No cóż, branża turystyczna z pewnością nie ma nic przeciwko temu.

_________________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować