×

Jeśli pijesz codziennie piwo, będziesz żył dłużej! Potwierdzili to holenderscy naukowcy

Wbrew temu, czego można się było spodziewać badanie na holenderskim Uniwersytecie przyniosło zaskakujące wyniki. Udowodniono, że picie piwa każdego dnia może znacznie zwiększyć szanse na osiągnięcie wieku 90 lat.

Picie piwa to dłuższe życie?

To może być w końcu wymówka, której od lat szukano. Badanie przeprowadzone na uniwersytecie Maastricht w Niderlandach (Holandii) przyniosło zaskakujące wnioski. Mężczyźni, którzy piją pół litra piwa każdego dnia, są o 81 procent bardziej narażeni na długie życie! Są też dobre wieści dla pań. Kobiety, które piją porównywalne ilości piwa mają szanse wydłużyć swoje życie nawet o 1/3.

Jak wyglądało badanie?

Główny badacz prof. Dr Piet van den Brandt i jego zespół śledzili nawyki alkoholowe 5500 osób przez 20 lat. Powiedział jakie wnioski wyciągnęli:

Nasze analizy wykazują znacząco pozytywne powiązania między alkoholem a długowiecznością mężczyzn i kobiet.

Ich teoria lub przynajmniej jedna z nich jest taka, że ​​picie z umiarem jest w rzeczywistości dobre dla twojego serca. Jednak należy pamiętać, że jego zbyt duża ilość jest toksyczna. Oznacza to, że upijanie się nie jest możliwe, jeśli chcesz cieszyć się długim życiem. Ponadto, jeśli nie pijesz, nie oznacza to, że jesteś na złej ścieżce. Powinieneś jedynie wybierać mądrze trunki, które spożywasz. Profesor podkreślił jednak:

Wyniki nie powinny być wykorzystywane jako motywacja do picia.

Należy pamiętać, że istnieją inne badania sugerujące, że nawet jeden napój alkoholowy co tydzień może zwiększyć twoje szanse na raka. Wybór należy więc do nas. Pijąc możemy uratować nasze serce, jednak umrzeć na raka. Jak przekonują naukowcy we wszystkim najważniejszy jest umiar.

Co sądzicie o wynikach badania? Często pijecie alkohol?

Źródła: www.ladbible.com, zdrowie.wprost.pl
Fotografie: pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij