×

Pepco wycofuje aż 6 produktów, które mogą być niebezpieczne. Masz któryś z nich?

Pepco wycofuje aż 6 produktów, które nie przeszły pozytywnie kontroli Inspekcji Sanitarnej. Wśród nich jest m.in. łyżka kuchenna. Jeśli kupiłeś te rzeczy, lepiej ich nie używaj. Mogą być niebezpieczne dla zdrowia!

Pepco wycofuje aż 6 produktów

Produkty Pepco cieszą się dużą popularnością. Głównie ze względu na bardzo przystępną cenę. Niestety, nie zawsze idzie ona w parze z dobrą jakością.

Jak poinformowano na stronie Pepco, decyzję o wycofaniu ze sprzedaży sześciu produktów, podjęto po kontroli przeprowadzonej przez Inspekcję Sanitarną.

W wyniku przeprowadzonej przez Inspekcję Sanitarną kontroli, (…) produkty zostały wycofane z obrotu handlowego ze względu na przekroczony dopuszczalny limit pierwszorzędowych amin aromatycznych

– informuje Pepco.

Pierwszorzędowe aminy aromatyczne są substancją szkodliwą dla zdrowia. W związku z tym, „w trosce o bezpieczeństwo klientów”, wycofane zostają:

  • Łyżka kuchenna P02 PLU 316048

  • Ubijacz do piany P02 PLU 316049

  •  Szumówka P02 PLU 316050

  • Nabierka P02 PLU 316051

  •  Łopatka do teflonu P02 PLU 316052

  •  Ubijak do ziemniaków P02 PLU 316053

Piesek, który może uszkodzić słuch dziecka

Sklep przeprasza klientów za niedogodności, ale nie jest to pierwszy podobny przypadek w ostatnim czasie. Na początku stycznie sklep wycofał ze sprzedaży zabawkę edukacyjną dla dzieci. Chodziło o pieska na baterie, który mógł stwarzać zagrożenie dla słuchu dzieci.

Problem stanowiła głośność zabawki. Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej, ta nie może przekraczać 72 decybeli. Piesek z Pepco nie spełniał tych wymogów.

Podobny los spotkał również wózek dla lalki, który wycofano ze sklepów Pepco w połowie grudnia, a więc w okresie, gdy wiele osób szukało w sklepie prezentów bożonarodzeniowych. W takiej sytuacji klient może zwrócić dany przedmiot i otrzymać zwrot pieniędzy.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować