×

Romuald Lipko nie żyje. Kukiz pożegnał go wzruszającymi słowami. Nikt nie spodziewał się ich usłyszeć

Romulad Lipko przegrał walkę z nowotworem. Wiele osób nie jest w stanie uwierzyć w to, że odszedł. Jedną z nich jest Paweł Kukiz, który we wzruszających słowach pożegnał 69-letniego artystę.

Paweł Kukiz o Romualdzie Lipko

Z czwartku na piątek zmarł członek zespołu „Budka suflera”. Romuald Lipko przegrał walkę z rakiem. Poinformował o tym Krzysztof Cugowski, lider zespołu. Wiele osób nie może zrozumieć dlaczego Romuald Lipko odszedł tak wcześnie. Paweł Kukiz napisał o nim na swoich mediach społecznościowych:

Zmarł Romuald Lipko… Do dziś znam na pamięć muzę i teksty z kultowej płyty Budki Suflera „Cień Wielkiej Góry”… 1975 rok… I pewnie nigdy już nie zapomnę… Powoli kończy się pewna epoka… Codziennie jakaś część mojego świata odchodzi… Coraz szybciej, nieubłaganie … Prawdziwa Muzyka tłumi smutek przemijania, bo przywraca wspomnieniem czas, który minął… Z całego serca dziękuję Ci za nią…

Swój wpis Kukiz zakończył słowami piosenki „Budki suflera”:

Czy tam jest także cisza jezior? Czy tam jest także ptaków śpiew? Czy tam jest także dziecka płacz? Czy tam jest także zieleń drzew

Odszedł wielki artysta

O śmierci artysty mogliśmy przeczytać na oficjalnej stronie „Budki suflera”:

Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów.

Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera.

Romuald Lipko był na polskiej scenie tyle lat, że z pewnością nigdy go nie zapomnimy.

Źródła: polskieradio24.pl, pikio.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij