×

„Patointeligencja” nowy kawałek 19-letniego rapera. W ciągu doby obejrzało go 3 miliony ludzi!

W ciągu niecałych 24 godzin kawałek „Patointeligencja” zdobył ponad milion wyświetleń. Kim jest jego autor raper Mata?

Kim jest Raper Mata?

19-letni raper Mata z marszu zdobył YouTube’a i zyskał ogromną sławę. W obecnym momencie kawałek „Patointeligencja” ma powyżej 3 mln wyświetleń. Kim jest? Nazywa się Michał Matczak i pochodzi z Warszawy. Pochodzi z dobrze usytuowanej rodziny. Jego ojcem jest profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Marcin Matczak.

Znany jest także z tego, że często krytykuje obecną partię rządzącą i niejednokrotnie występował w telewizji jako ekspert w sprawie trybunału konstytucyjnego. Wbrew pozorom jest bardzo dumny z syna i wspiera go z jego pasji. Docenia prawdziwość jego tekstów i nie przeszkadzają mu liczne wulgaryzmy w jego kawałkach. Według 19-latka to właśnie on wymyślił jego pseudonim Mata w trakcie wakacji rodzinnych w 2012 roku.

„Patointeligencja” opowiada o tym jak młodzież z bogatych domów się bawi. Nie brak zwrotek o narkotykach, dzikim seksie czy łamaniem prawa. Odcina się od słynnego podejścia, że patologia pochodzi tylko z biednych blokowisk i musi nosić dresy. Raper ma spory dystans do siebie i potrafi dostrzegać swoje własne wady.

Co sądzicie o jego nowym kawałku? Czy ma szansę zaistnieć dłużej w świecie muzyki czy to tylko chwilowa fala popularności?

Źródła: newonce.net, www.pudelek.pl, www.onet.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Polecane

Może Cię zainteresować