×

Papież wzywa Polki do heroizmu: „Niech obudzą szacunek do życia”

Papież wzywa Polki do heroizmu podczas środowej audiencji ogólnej. Powołując się na Jana Pawła II zaapelował do Polek, by z radością rodziły nieuleczalnie chore dzieci.

Prezent dla Jana Pawła II

22 października Trybunał Konstytucyjny uznał aborcję, w przypadku gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, za niezgodną z Konstytucją. Z chwilą, gdy wyrok zostanie opublikowany w Dzienniku Ustaw, co jest zaplanowane na 2 listopada, Polki zostaną zmuszone do rodzenia nieuleczalnie chorych dzieci, również z wadami letalnymi.

Wybór dnia, w którym Trybunał Konstytucyjny wydał swoje orzeczenie, nie był przypadkowy. 22 października Kościół Katolicki obchodzi liturgiczne wspomnienie w roku setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Zakaz aborcji z powodów embriopatologicznych miał być symbolicznym prezentem dla nieżyjącego papieża Polaka, który przez cały swój pontyfikat przekonywał, że aborcja powinna być całkowicie zakazana, również w przypadku, gdy badania prenatalne wykazały, że dziecko urodzi się chore, kalekie, niezdolne do życia albo umrze w łonie matki lub, często w cierpieniu, krótko po narodzinach albo ciąża jest wynikiem przestępstwa np. gwałtu.

Papież wzywa Polki do heroizmu

Papież w encyklice Evangelium vitae jednoznacznie stwierdzał:

Ustawy, które dopuszczają bezpośrednie zabójstwo niewinnych istot ludzkich, poprzez przerywanie ciąży i eutanazję, pozostają w całkowitej i nieusuwalnej sprzeczności z nienaruszalnym prawem do życia, właściwym wszystkim ludziom, i tym samym zaprzeczają równości wszystkich wobec prawa.

Nakazując Polkom rodzenie chorych dzieci prawicowi politycy i polscy duchowni są przekonani, że realizują testament papieża Polaka. Dzisiaj otrzymali jeszcze wsparcie od papieża Franciszka, który podczas audiencji generalnej zwrócił się bezpośrednio do Polaków, apelując, by wytrwali w zamiarze zmuszania polskich matek do heroizmu:

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów polskich. Minionego 22 października obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, w roku setnej rocznicy jego urodzin. Zawsze wzywał on do szczególnej miłości wobec ostatnich i bezbronnych i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i świętego papieża Polaka, proszę Boga, aby obudził w sercach wszystkich szacunek dla życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych, i dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości. Niech Bóg Wam błogosławi!

Źródła: www.niedziela.pl, www.pch24.pl, www.onet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować