×

Papież Franciszek stracił cierpliwość i uderzył kobietę. Nagranie z Watykanu obiegło cały świat

W trakcie spotkania z wiernymi doszło do incydentu z udziałem Papieża. Franciszek zareagował stanowczo na zachowanie kobiety, która pozwoliła sobie na zbyt wiele.

Papież stracił cierpliwość

W sylwestrowy wieczór, po zakończeniu nieszporów w bazylice watykańskiej, Papież Franciszek udał się na plac, aby spotkać się z wiernymi. W trakcie spotkania jedna z wiernych pozwoliła sobie na zbyt wiele i naruszyła przestrzeń osobistą głowy Kościoła.

Złapała go za rękę i zaczęła mu o czymś gorączkowo opowiadać. Jednak Papież Franciszek stracił cierpliwość względem niej, ponieważ mocno go szarpnęła, powodując ból, co widać po wyrazie jego twarzy. Ten uderzył ją w dłonie, aby uwolnić swoją rękę.

Interweniowała także ochrona, która szybko znalazła się przy Azjatce. Franciszek nie krył niezadowolenia całą sytuacją i powiedział w stronę kobiety kilka słów. Całość zarejestrowano i nagranie w szybkim tempie obiegło świat:

Papieska homilia

Z kolei dzisiaj w bazylice św. Piotra papież podczas odprawianej mszy w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi mówił wiele na temat kobiet.

W swojej homilii Ojciec Święty stwierdził m.in., że:

[…] Kobiety są źródłami życia. Jednakże są nieustannie poniżane, bite, gwałcone, nakłaniane do prostytucji i usunięcia życia, które noszą w swym łonie. Każda przemoc zadana kobiecie jest zbezczeszczeniem Boga, zrodzonego z niewiasty. Z ciała kobiety przyszło dla ludzkości zbawienie: po tym, jak traktujemy ciało kobiety, rozpoznajemy nasz poziom człowieczeństwa […]

Czy reakcja spokojnego i uśmiechniętego papieża Franciszka nie była przesadzona?

Źródła: tvn24.pl, www.rmf24.pl, wiadomosci.onet.pl, deon.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Instagram, Twitter

Może Cię zainteresować