×

Papież Franciszek przeszedł badanie w kierunku koronawirusa. Znamy wyniki!

83-letni papież Franciszek zachorował w środę popielcową. Następnie odwołano wydarzenia na resztę tygodnia, w tym rekolekcje Wielkiego Postu. Papieża poddano testowi na obecność koronawirusa.

Papież Franciszek przeszedł badanie w kierunku koronawirusa

Epidemia we Włoszech przyniosła ponad 2000 osób zarażonych i zabiła 52 osoby. Papież zachorował właśnie wtedy, gdy Włochy walczą z wybuchem koronawirusa.

83-letni papież przeszedł „rutynowy” test po tym jak zachorował w środę popielcową z objawami przeziębienia. Miał kaszel, gorączkę, dreszcze i ból gardła. Medycy nie powiedzieli, na co cierpi Papież, ale wcześniej opisał to jako „przeziębienie”. Według włoskiej gazety Il Messaggero, jako środek ostrożności wykonano test wymazowy, ale wyniki okazały się negatywne.

Koronawirus w Watykanie

Watykan nie zgłosił jeszcze swojego pierwszego przypadku koronawirusa, ale we wtorek ujawniono, że członka personelu poddano kwarantannie. Wszystko z obawy, że mógł zarazić się chorobą.

Pracownik skontaktował się z francuskim księdzem, który od tego czasu był hospitalizowany w Paryżu. Umieszczono go w izolacji dla zachowania ostrożności.

Watykan wprowadza środki ostrożności

Watykan zidentyfikował działania mające na celu zapobieżenie wybuchowi epidemii. Maski i rękawiczki rozdzielono między personel mający kontakt z opinią publiczną.

Personelowi doradzono również dokładne mycie rąk i unikanie ludzi z objawami. Odwiedzający proszeni są o unikanie gęstego tłumu i osłanianie twarzy podczas kaszlu lub kichania.

Ostatni pełny dzień publicznych obowiązków Franciszka miał miejsce w środę popielcową, kiedy zachorował podczas wieczornej mszy. Widziano go, jak kaszle, kicha i wyglądał na zmęczonego podczas ceremonii. Następnego dnia odwołał mszę poranną.

Źródła: www.dailymail.co.uk, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować