×

Padł rekord zakażeń w czwartej fali pandemii! Jest najnowszy raport MZ

Minister Niedzielski przekazał dziś fatalne wieści. Padł rekord zakażeń w czwartej fali pandemii! Tak źle nie było już od dawna.

Padł rekord zakażeń w czwartej fali

Czwarta fala koronawirusa nabiera rozpędu. Codzienne raporty, jakie napływają z resortu zdrowia, dostarczają kolejnych powodów do niepokoju. Od tygodnia sytuacja gwałtownie się pogarsza. Padają kolejne niechlubne rekordy. Dziś (13 października) szef resortu zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z TVN24 poinformował o najwyższym przyroście zakażeń od początku czwartej fali epidemii.

Ostatniej doby odnotowano aż 2640 nowych zakażeń koronawirusem! Dotyczą one osób z województw: lubelskiego (620), mazowieckiego (457), podlaskiego (261), małopolskiego (142), zachodniopomorskiego (136), śląskiego (131), wielkopolskiego (131), łódzkiego (129), warmińsko-mazurskiego (109), dolnośląskiego (107), podkarpackiego (103), pomorskiego (97), kujawsko-pomorskiego (67), świętokrzyskiego (43), lubuskiego (41), opolskiego (36). Natomiast 30 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Szczególnie niepokoi fakt, że odnotowano również bardzo dużą liczbę zgonów. Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 34 osoby.

Wkrótce 3 tys. zakażeń?

O sytuacji epidemicznej w Polsce mówił w „Rozmowie Piaseckiego” minister zdrowia Adam Niedzielski. Wspomniał m.in. o niepokojącej dynamice wzrostu zakażeń.

(…) cały czas mamy do czynienia z wysoką dynamiką, bo ostatni tydzień, który mamy za sobą, to jest sumarycznie ponad 50 procent wzrostu w stosunku do zeszłego tygodnia

– mówił Niedzielski.

Jeśli ta tendencja się utrzyma, wkrótce przekroczymy kolejną granicę, tym razem 3 tys. zakażeń na dobę. Czy powinniśmy się przygotowywać na nowe obostrzenia?

Fotografie:

Może Cię zainteresować