×

Padł rekord zakażeń koronawirusem w czwartej fali! Fatalne wieści z ministerstwa

Z resortu zdrowia napływają fatalne wieści. Padł rekord zakażeń koronawirusem w czwartej fali. Tak źle nie było od początku czerwca!

Padł rekord zakażeń koronawirusem

Rządzący od wielu tygodni straszyli nadejściem czwartej fali koronawirusa. Ledwo zaczął się wrzesień, a już czarny scenariusz powoli zaczyna się realizować. Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 406 nowych przypadkach zakażeń i śmierci 13 osób. Dzisiaj jest dużo gorzej.

8 września resort zdrowia przekazał raport, który zdecydowanie nie napawa optymizmem. Czytamy w nim o 533 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Największy przyrost zakażeń odnotowano w województwach: mazowieckim (63), lubelskim (61) i dolnośląskim (50). Z kolei najmniej przypadków koronawirusa odnotowano w województwie opolskim (16), lubuskim (12) i świętokrzyskim (jedynie 5). W raporcie MZ pojawiło się również 13 zakażeń bez wskazania adresu (wkrótce uzupełni je inspekcja sanitarna).

W związku z zakażeniem koronawirusem ostatniej doby zmarło 11 chorych. 8 z nich zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. W szpitalach nadal przebywa 588 chorych z COVID-19, w tym 66 pacjentów jest podłączonych do respiratorów.

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 891 602, od początku pandemii zmarły natomiast 75 403 osoby. Niepokoi fakt, że w ostatnich dniach liczba zakażeń jest większa, niż w ubiegłym roku o tej samej porze.

Kraska: „Powinno się nam zapalić żółte światełko”

O gwałtownym wzroście zakażeń (również wczoraj zakażeń było więcej niż rok temu o tej samej porze) mówił dzisiaj wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska na antenie Polsat News.

Dzisiaj będzie przekroczona kolejna granica, więc powinno zapalić się nam żółte światełko. (…) Żeby trochę wstrząsnąć naszymi widzami i pokazać, że ta czwarta fala jest, to powiem, że dzisiaj są 533 nowe przypadki

– poinformował.

Kraska zaapelował przy okazji o to, by się zaszczepić, zanim czwarta fala koronawirusa zacznie wymykać się spod kontroli.

Prosimy udać się do punktu szczepień, te osoby, które się wahają. To jedyny sposób, żeby ograniczyć czwartą falę

– zaapelował.

Do tej pory na apele rządzących odpowiedziało 36 561 654 osób, z czego w pełni zaszczepionych jest 18 982 051 osób. Kraska podkreśla, że najczęściej w szpitalach lądują osoby nieszczepione z przedziału 20-50 lat.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij