×

15-latka wykorzystana w szpitalu psychiatrycznym w Gdańsku. Nie była jedyną ofiarą…

Wydawać by się mogło, że szpital to miejsce, w którym nie zagrażają nam osoby trzecie. Brutalna rzeczywistość pokazała jednak, że niekoniecznie. Otóż w nocy z 5 na 6 czerwca w Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku miało dojść do gwałtu na 15-letniej pacjentce, która trafiła na oddział dla dorosłych z powodu braku miejsc na oddziale dla dzieci. Bestialskiego czynu miał dopuścić się 26-letni pacjent. Mężczyzna został już zatrzymany. Na tym jednak nie koniec szokujących faktów. Dziś już bowiem wiadomo, że w tej samej placówce doszło do kolejnych skandalicznych przypadków.

Szpital psychiatryczny w Gdańsku. One również były molestowane

Wspomniana wcześniej 15-latka to nie jedyna ofiara molestowania seksualnego w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku. Ofiarami gwałtu w maju tego roku padły również 13-letnie dziewczynki. W minioną niedzielę zatrzymano 37-letniego mieszkańca Gdyni, który jest podejrzany w sprawie.

Mężczyzna w poniedziałek usłyszał zarzuty. Aresztowano go – powiedziała TVP Info asp. Karina Kamińska, rzecznik policji w Gdańsku

Areszt zatrzymanego ma się odbywać w „warunkach szpitalnych w Starogardzie Gdańskim”. Za dokonanie „innej czynności seksualnej” 37-latkowi grozi do 15 lat więzienia.

Pexels

Takie sytuacje nie mogą mieć miejsca

Prokuratura wciąż bada sprawę sprawdzając, jak i dlaczego doszło do napaści na tle seksualnym. Nie wyklucza również, że zawinił personel, który mógł zapobiec zdarzeniu. Wewnętrzne dochodzenie prowadzi także gdański szpital. Dodatkową kontrolę zlecił Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, podczas gdy Ministerstwo Zdrowia nakazało NFZ przyjrzeć się placówce z bliska.

Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że podobne przypadki nigdy więcej się nie powtórzą.

_________________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Może Cię zainteresować

zamknij