×

Ta kobieta pomaga chorym na raka, którzy stracili włosy. Robi to w wyjątkowy sposób…

Jeśli musiałeś przejść przez chemioterapię lub znasz kogoś, kto musiał to zrobić, wiesz doskonale, że to bardzo trudne i wyczerpujące przeżycie. Jest to ciężki okres zwłaszcza dla kobiet, kiedy w bardzo krótkim czasie tracą wszystkie włosy. To prawdziwy szok i trudny do zaakceptowania element leczenia.

Aby pomóc chorym, którzy muszą uporać się z taką stratą, pewna kobieta realizuje niesamowity projekt. Sarah Walters jest właścicielką salonu Sarahenna i na co dzień pracuje w Seattle, w stanie Washington. Artystka wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności, tworzy niesamowite ozdoby głów z henny dla osób, które straciły włosy. Jej prace to prawdziwe arcydzieła, dzięki którym osoby walczące z rakiem, choć na chwilę mogą zapomnieć o przykrych doświadczeniach.

Henna, której używa Sarah, sporządzona jest na bazie roślin, dzięki czemu jest bezpieczna dla osób z osłabionym układem odpornościowym.

Artystka wyjaśniła stacji K5 Evening, że oferuje tego typu usługi, ponieważ mają one pozytywny skutek dla chorej osoby, a to jest wspaniałe uczucie.


Kobieta uważa również, że sam proces tworzenia ozdoby na głowie to chwila na wyciszenie i medytacje, której potrzebuje każdy chory.

Kobieta bardzo dobrze rozumie ból i rozterki chorych na raka, ponieważ jej ojczym również stoczył walkę z nowotworem. Po pięciu miesiącach wyniszczającej bitwy, doświadczenia kobiety sprowadzały się do jednego stanu „bezradność”.

Te przeżycia skłoniły Sarah do podjęcia działań, które miały na celu pomóc chorym podczas walki z nowotworem.

Lauren Russel, która walczy z rakiem od lat, mówi, że wciąż wraca do salonu, ponieważ dzięki oryginalnemu nakryciu głowy czuje, że ludzie nie widzą jedynie jej choroby, ale i prawdziwą sztukę.

„To pozytywne wspomnienie, w okresie, który jest przerażający i stresujący” – napisał jeden z klientów Sarah, Chris V.


A Ty co myślisz o tym projekcie? Czekam na Twoją opinię w komentarz poniżej!

Może Cię zainteresować