×

Owce przez 12 dni chodziły cały czas w kółko. Nagranie mrozi krew w żyłach

Na Twitterze pojawiło się tajemnicze nagranie, zarejestrowane przez jedną z kamer przemysłowych w pewnym mongolskim gospodarstwie. Owce chodziły cały czas w kółko, a na dodatek robiły to uporządkowanym ruchem przez 12 dni z rzędu. Nietypowe zachowanie zwierząt zszokowało internautów. Jaka była tego przyczyna?

Owce chodziły cały czas w kółko

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w Mongolii Wewnętrznej. Kamera monitoringu w jednym z lokalnych gospodarstw zarejestrowała nietypowe zachowanie zwierząt. Udostępnione nagranie wzbudziło przerażenie internautów, ponieważ zawierało sceny rodem z horroru.

Mianowicie owce chodziły cały czas w kółko, nieprzerwanie przez 12 dni z rzędu. Właścicielka gospodarstwa wyjaśniła, że wszystko zaczęło się od kilku owiec z zagrody, za którymi podążyła resztę stada. Natomiast na całej farmie występuje 34 takie zagrody, z czego tylko w tej jednej zaobserwowano nietypowe zjawisko.

Czy była to „choroba krążąca”?

Stado owiec, poruszające się po obręczy koła zgodnie z ruchem wskazówek zegara, stało się ewenementem na skale krajową, którą opisał państwowy portal „People’s Daily”.

Co było przyczyną tego niezwykłego, a zarazem dziwnego zachowania u zwierząt? Niektórzy, twierdzą, że mogło być to spowodowane bakteryjnym zakażeniem, zwanym listeriozą. Przypadłość ta ma również inną nazwę „choroba krążąca”. Powodują ją zepsute lub niskiej wartości kiszonki, którymi żywią się te zwierzęta. Bakterie mogą spowodować zapalenie jednej części mózgu, w wyniku którego chore zwierzęta mogą być niespokojne. Dodatkowo mogą opierać się o przedmioty czy chodzić w jednym kierunku.

Jednak właścicielka twierdzi, że jej owce są całkiem zdrowe. Co istotne, listerioza powoduje, że w przeciągu doby ewentualnie dwóch zwierzęta umierają. W stadzie Pani Miao nic takiego nie miało miejsca.

Czy istnieje inne wyjaśnienie tej nietypowej sytuacji? Niestety, jak do tej pory nikomu nie udało rozwiązać się tej intrygującej zagadki. Jedno jest pewne, świat zwierząt cały czas zaskakuje. Nas to nagranie, delikatnie mówiąc, zmroziło… A Was?

Źródła: podroze.gazeta.pl, www.o2.pl
Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x