×

Otylia Jędrzejczak o stracie dziecka: „Partner nie odwiedził mnie w szpitalu”

Otylia Jędrzejczak o stracie dziecka zdecydowała się opowiedzieć na łamach książki zatytułowanej „Moja historia. Otylia Jędrzejczak”, w której rozlicza się z traumatyczną przeszłością. Mimo sukcesów sportowych, życie prywatne nie oszczędziło pływaczki.

Traumatyczna przeszłość

Otylia Jędrzejczak przez wiele lat była jedną z najbardziej uwielbianych sportowców w Polsce. Największym sukcesem polskiej pływaczki jest złoty medal igrzysk olimpijskich zdobyty w Atenach (2004) na jej koronnym dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Jednak życie prywatne jej nie rozpieszczało. W końcu problemy przerosły ją do tego stopnia, że postanowiła zakończyć karierę.

Jednym z tragicznych wydarzeń w życiu Otylii Jędrzejczak był wypadek samochodowy, który sportsmenka spowodowała w 2005 roku. W jego wyniku zginął jej brat, Szymon. Została ona skazana na 9 miesięcy pozbawienia wolności, 30 godzin prac społecznych oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez rok. To wydarzenie mocno odbiło się na jej psychice do tego stopnia, że miała myśli samobójcze. Wyjść na prostą pomogła jej myśl o rodzicach.

W rozmowie z „Vivą!” wyznała:

Nie wiem, czy sobie wybaczyłam. Pewne rzeczy zostają w nas na zawsze. Być może będę więc ten swój kamień niosła przez całe życie. Ale nie jestem jedyna, która przechodzi przez śmierć i utratę kogoś kochanego. Pytasz, czy wybaczyłam sobie. Myślę, że nie, ale zaakceptowałam to, co się wydarzyło. Ja już to wszystko przetrawiłam, przerobiłam. Pomimo wielkiego smutku musiałam dalej funkcjonować. Żyć tak, żeby wykorzystać to życie jak najlepiej. Bo to jest moim obowiązkiem.

Pływaczka zdecydowała się opowiedzieć również o tym w swojej książce. To jednak nie wszystko. Otylia Jędrzejczak porusza tam też inne bolesne dla niej wspomnienia, a mianowicie utratę dziecka.

Otylia Jędrzejczak o stracie dziecka

W „Moja historia” Otylia Jędrzejczak napisała, że strata dziecka była dla niej ogromnym przeżyciem. Okazuje się, że w tym trudnym momencie nie mogła liczyć na wsparcie partnera:

Tak, wprawdzie powiedziałam mu, że nie musi mnie odwiedzać, ale ja na jego miejscu i tak bez wahania spakowałabym się i przyjechała.

Pływaczka wyznała także w swojej książce, z czym wiąże się utrata dziecka:

Przeżycie poronienia ma ogromny wpływ na psychikę i może skończyć się depresją. Powrót do normalnego życia, albo decyzja o kolejnej ciąży, bywają naprawdę trudne. Boisz się i zastanawiasz, jak będzie tym razem.

Otylii Jędrzejczak udało się w końcu uporać z bolesną przeszłością i stanąć na nogi jako pewna siebie i spełniona kobieta. Obecnie jest szczęśliwą matką dwójki dzieci, które wychowuje wraz z kochającym i troskliwym partnerem, Pawłem Przybyłą.

Otylia Jędrzejczak o stracie dziecka
Instagram
Otylia Jędrzejczak o stracie dziecka
Instagram
Źródła: www.chillizet.pl, www.plotek.pl
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować

zamknij