×

Oszust z portalu randkowego. Policjanci publikują jego wizerunek.

Młoda dziewczyna z Gdańska nawiązała kontakt z pewnym mężczyzną przez portal randkowy. Po kilku dniach zaprosiła go do siebie. Spodziewała się, że spędzi z nim miły i romantyczny wieczór w zaciszu domu jednak skończyło się wizytą na posterunku policji. Oszust z portalu randkowego okradł gdańszczankę. Policjanci opublikowali wizerunek złodzieja.

Techniki manipulacji mają opanowane do perfekcji

Serwisy społecznościowe i portale randkowe jeszcze nigdy nie cieszyły się tak dużą popularnością. W dużym stopniu na ich powszechność wpłynęła pandemia. Z drugiej strony spora część korzystających z aplikacji randkowych wyznaje, że na co dzień brakuje sytuacji sprzyjających zawieraniu nowych znajomości.

Kiedy poznajemy kogoś w sieci, nie zakładamy z góry, że dana osoba jest oszustem. Od jakichkolwiek podejrzeń odsuwamy się jeszcze bardziej, kiedy rozmowa „się klei” i pojawiają się miłe, być może czułe słówka. Prawda jest natomiast taka, że naciągacze doskonale się maskują, a techniki manipulacji mają opanowane do perfekcji. Niestety, policjanci coraz częściej odnotowują przekręty na „miłość”.

Taka sytuacja kilka dni temu zdarzyła się w Gdańsku. 15. grudnia na komisariacie policji pojawiła się młoda kobieta, która zgłosiła, że okradł ją poznany na jednym z portali randkowych mężczyzna. Po kilku dniach znajomości werbalnej postanowiła zaprosić go do swojego mieszkania.

KMP Gdańsk

Oszust z portalu randkowego

Gdańszczanka liczyła, że będzie to spokojne i romantyczne spotkanie. Podczas gdy kobieta na chwilę opuściła swoje mieszkanie, oszust z portalu randkowego wykorzystał sytuację i okradł swoją wybrankę.

Gdańszczanka umówiła się z nim w swoim mieszkaniu. Kiedy kobieta na chwilę je opuściła, mężczyzna wykorzystał okazję i ukradł jej laptopa, biżuterię, rzeczy osobiste oraz pieniądze

– poinformowała Komenda Policji w Gdańsku na swojej stronie internetowej.

Oszukana dziewczyna wyceniła straty na prawie 9 tys. zł. Gdańscy policjanci opublikowali wizerunek złodzieja oraz zrzut jego profilu. Jednocześnie, funkcjonariusze zaapelowali o pomoc w ujęciu sprawcy. Jeżeli ktoś rozpoznaję mężczyznę ze zdjęcia, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 47 74115 22, numer alarmowy 112 lub pisząc na maila komendant.kp3@gd.policja.gov.pl.

Oszust z portalu randkowego
gdansk.policja.gov.pl

Funkcjonariusze apelują również o rozwagę i czujność. Przypominają, aby na wstępie podchodzić z lekkim dystansem i ostrożnością do każdej nowej znajomości. Natomiast w przypadku wyłudzeń natychmiast poinformować policję.

Źródła: gdansk.policja.gov.pl
Fotografie: tommy_got5 / instagram, gdansk.policja.gov.pl (miniatura wpisu), tommy_got5 / instagram, gdansk.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x