×

15 oszałamiających domów, które różnią się od tego, co widujemy na ulicach. Totalne zaskoczenie!

Każdy z nas marzy o własnym domu. Niektórzy chcieliby zamieszkać w ogromnych posiadłościach ze wszystkimi bajerami. Są i tacy, którzy wolą minimalizm i spełnieniem ich marzeń są maleńkie domki na łonie natury.

Tak, każdy z nas jest inny, dlatego możemy mieć różne plany i oczekiwania. A najlepiej świadczą o tym domy, które zobaczysz już za moment. Są one najlepszym dowodem na to, że nawet najbardziej zwariowane projekty mogą stać się rzeczywistością.

#1 Dom muszla

Ten niesamowity dom znajduje się w Meksyku. Oryginalna mozaika ścienna sprawia, że do wnętrza budynku dociera światło we wszystkich kolorach tęczy.

#2 Palais Bulles

Ta niezwykła posiadłość znajduje się na Lazurowym Wybrzeżu. W 1992 roku jej właścicielem stał się projektant mody Pierre Cardin. Wszystkie pomieszczenia willi wykonano z kul, a znaleźć można tu m.in. 3 baseny, amfiteatr na 500 osób, ogromną jadalnię, prywatne apartamenty i 10 pokoi z łazienkami.

#3 Dom deskorolka

Posiadłość, która jest spełnieniem marzeń miłośników jazdy na deskorolce, znajduje się w Kalifornii. Niesamowity budynek został zaprojektowany z myślą o byłym mistrzu świata w jeździe na deskorolce, który obecnie jest właścicielem znanej marki odzieżowej. Pierre Andre Senizergues, bo o nim mowa, może korzystać z trzech stref, jakie wydzielono w tym budynku: I – kuchnia, salon, jadalnia), II – sypialnia z łazienką i III – przestrzeń w całości poświęcona jego pasji.

Na tym jednak nie koniec, całość zaprojektowano tak, aby jazda na deskorolce była możliwa praktycznie w każdym zakamarku posiadłości.

#4 Dom, który w przeszłości był świątynią

Kiedyś był tutaj Kościół, a dziś to zwykły dom. Budynek powstał w 1870 roku i znajduje się na terenie Holandii.

#5 Dom Flinstonów

Ten budynek nie przez przypadek przypomina dom Flinstonów. Taki był główny zamiar całego projektu. Pierwotnym właścicielem domu był aktor Dick Clark. W środku można znaleźć m.in. sypialnię, 2 łazienki i salon. Wszystkie elementy wyglądają tak, jakby naprawdę powstały z kamienia.

#6 Szklany dom

Ten projekt powstał w Japonii i zgodnie z głównymi założeniami całość ma składać się ze szklanych ścian. Jedynym wyjątkiem będzie łazienka, gdzie każdy z nas potrzebuje odrobiny prywatności.

#7 Dom i samolot w jednym

Joanne Ussery zdecydowała się na zakup tej oryginalnej posiadłości, po tym jak jej wcześniejszy dom strawił pożar. W ten oto sposób jej nowym domem stał się Boeing 727!

#8 Dom but

Z kolei ten ciekawy budynek znajduje się w Pensylwanii. Powstał w 1948 roku na specjalne zamówienie sprzedawcy butów – Mahlon’a Haines’a. Obecnie dom funkcjonuje tylko w sezonie wakacyjnym i jest dostępny dla turystów.

#9 Imbryk

Old Teapot Dome Gas Station (Zillah, Washington)

Ta urocza budowla powstała w 1922 roku jako stacja benzynowa. I choć obecnie nie jest używana, nadal świetnie się prezentuje.

#10 Dom z ruchomą fasadą

Ruchoma fasada została ulokowana na specjalnych szynach, dzięki czemu w zależności od potrzeb mieszkańców i warunków pogodowych, poszczególne części domu mogą być odsłaniane lub osłanianie.

#11 Dom grzyb

Może będzie Ci trudno w to uwierzyć, ale ten dom wyglądał kiedyś zupełnie inaczej. Wszystko zmieniło się jednak w chwili, kiedy jego właścicielem został Terry Brown. Architekt i jego 35 studentów ciężko pracowało, aby przekształcić budynek w coś wyjątkowego.

#12 Domy przypominające abstrakcyjne drzewa

Każdy z tych unikalnych domków ma 3 piętra z pokojami w kształcie piramid. Holenderski architekt Pier Blom w ten sposób stworzył abstrakcyjny las, który wygląda jak prawdziwe dzieło sztuki.

#13 Dom z wieloma tajemnicami

Jeśli lubisz szalone i dziwaczne miejsca, musisz koniecznie odwiedzić ten dom. Znajdziesz tu drzwi, które prowadzą donikąd, czy klatkę schodową prowadzącą do… sufitu.

#14 Najmniejszy dom na naszej planecie

Ten maleńki domek ma 2 metry długości i 70 cm szerokości. Na całość składa się jeden pokój, w którym jak widać na obrazku powyżej, mogą zmieścić się dwie osoby. Niesamowity domek powstał w Berlinie.

#15 Dom wbudowany w klif

Choć na razie jest to tylko projekt, już teraz nietypowy zamysł cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Właściciel tej posiadłości mógłby podziwiać ocean z 3 stron. Co więcej, do dyspozycji oprócz kuchni, salonu i 3 sypialni, miałby również garaż, miejsce do grilowania, a także domowe spa. Projekt nosi nazwę Cliff House.

Znalazłeś tu swój wymarzony dom? Jeśli tak, koniecznie napisz o tym w komentarzach poniżej.

Polecane

Może Cię zainteresować