Kategorie Życie

Rodzina wydała oświadczenie w sprawie tragedii w Darłówku. Odpiera postawione rodzicom zarzuty

Echa po tragedii w Darłówku, do której doszło 14 sierpnia, wciąż nie milkną. W ostatnim czasie ratownicy przerwali milczenie w sprawie śmierci rodzeństwa. Więcej informacji na ten temat można przeczytać tutaj. Wiele osób uważa, że to rodzice nie upilnowali trójki dzieci i mimo zakazu pozwolili im na kąpiel w Bałtyku. Innego zdania są mieszkańcy Sulmierzyc i nie tylko. Portal „Onet” opublikował oświadczenie najbliższej rodziny w całej sprawie.

Treść oświadczenia

W imieniu rodziców tragicznie zmarłych dzieci, wobec licznych ataków w ich kierunku oświadczamy, że rodzice robili wszystko, by uchronić dzieci przed tragedią. Nie jest prawdą, że dzieci kąpały się lub weszły do wody przy czerwonej fladze. Nie jest prawdą, że mama dzieci została z nimi sama na plaży. Obecni byli oboje rodzice.

Rodzina wydała oświadczenie w sprawie tragedii w Darłówku. Odpiera postawione rodzicom zarzuty
wp.pl

W czasie gdy mama udała się z najmłodszym synkiem na wydmy, pozostałej kąpiącej się trójki doglądał tato. Dzieci kąpały się w oddaleniu od falochronu, a na długości całej plaży kąpali się również inni ludzie. Oboje rodzice zostali poddani badaniu alkomatem i byli trzeźwi. Ponieważ w sprawie media i opinia publiczna wydały już wyrok, uznając rodziców za nieodpowiednio dbających o dzieci i wydały go jeszcze przed formalnym wszczęciem postępowania przez prokuraturę, wobec licznych wątpliwości w sprawie oznakowania kąpieliska i działań ratunkowych, rodzice zmuszeni są, mimo ogromnej żałoby, pytać prokuratora czy na plaży rzeczywiście wszystko przebiegało zgodnie ze sztuką oraz czy sposób oznaczenia kąpieliska był prawidłowy, czy zrobiono wszystko, by uniknąć tragedii i podjęto prawidłowo wszystkie działania ratunkowe.

Apelujemy o uszanowanie godności rodziców tragicznie zmarłych dzieci, a także ich prawa do ustalenia prawdy w sprawie tragicznych zdarzeń. Rodzice chcieliby również podziękować wszystkim, którzy wspierają ich w tym trudnym czasie zarówno przy próbie odnalezienia dzieci, jak również teraz, przy próbie wyjaśniania okoliczności zdarzenia

Pogrążeni w żałobie i bólu:

Henryka i Jan – babcia i dziadek Zuzi, Kamila i Kacpra

Dominik i Kinga – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Karol i Katarzyna – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Hanna i Joanna – ciocie Zuzi, Kamila i Kacpra

Jadwiga i Bartosz – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Joanna i Michał – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Marta i Dariusz – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Urszula i Sławomir – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Karolina i Daniel – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Bożena i Marcin – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Małgorzata i Paweł – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Renata i Adam – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra