×

Orlen obniży ceny paliw! Obajtek zdradził, kiedy za paliwo zapłacimy mniej

Inflacja uderza w nas z każdej strony. Widzimy to chociażby po cenach na stacjach paliw, które w ostatnich tygodniach biją rekordy. Niebawem może się to jednak zmienić. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w poniedziałek w rozmowie z Polsat News zdradził, że Orlen obniży ceny paliw. Podał konkretną datę. Jakich obniżek możemy się wówczas spodziewać?

Rekordowe ceny na stacjach paliw

Ceny na stacjach paliw mogą przerażać. Drobnym pocieszeniem niech będzie informacja, że gdyby nie tarcza antyinflacyjna i tymczasowe obniżenie stawek podatków i akcyzy, dziś płacilibyśmy za paliwo ponad 10 zł/litr.

Tymczasem ceny benzyny sięgają 8 zł/litr i wszystko wskazuje na to, iż przedwojenne opłaty za tankowanie już nie wrócą – tak przynajmniej twierdzą analitycy. Możemy liczyć natomiast na pewne obniżki.

Orlen obniży ceny paliw

W poniedziałek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek wystąpił na konferencji dotyczącej zgody Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen. Biznesmen zapowiedział, że koncern przygotował dla kierowców obniżkę cen paliw.

Szczegóły miały być podane za tydzień. Tymczasem Obajtek już teraz zdradził, że obniżka będzie obowiązywać od 24 czerwca. Jest ona wynikiem rezygnacji koncernu z części zysku po to, aby kierowcy mogli tankować taniej. Nie ma co liczyć jednak na „spektakularną promocję”, bowiem wyniesie ona prawdopodobnie „kilka groszy”.

Nie będzie to duża promocja

– zastrzegł szef Orlenu.

Co więcej, obniżka nie będzie dostępna dla wszystkich kierowców. Jak to rozumieć? Promocja będzie polegać na korzystaniu przez klientów między innymi z programów lojalnościowych, które są powszechnie stosowane. Reasumując, osoby, które będą chciały skorzystać z promocji powinny zapisać się do programu VITAY. Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie.

Prezes PKN Orlen przeciwko regulacji cen paliw w Polsce

Daniel Obajtek wyraził swój sprzeciw ewentualnemu opodatkowaniu polskich koncernów paliwowych podatkiem od niespodziewanych zysków. Co więcej, prezes PKN Orlen sprzeciwia się również regulacji cen paliw w Polsce.

Orlen i Lotos mają ok. 30 procent segmentu detalicznego, gdyby wprowadzić ceny regulowane, to 6,5 tys. stacji benzynowych poza Orlenem i Lotosem po prostu by zbankrutowało

– tłumaczył Obajtek.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: pixabay.com

Może Cię zainteresować