×

Operator TVP zwyzywał rowerzystę. „Ja jestem Polakiem, a ty jesteś skur…”

Operator TVP zwyzywał rowerzystę. Do pyskówki doszło pod siedzibą stacji TVP3 Warszawa. „Ja jestem Polakiem, a ty jesteś skur…” – rzucił operator. Mężczyzna twierdzi, że został sprowokowany. W sieci pojawiło się 11-sekundowe nagranie incydentu.

Operator TVP zwyzywał rowerzystę

Kilka dni temu w mediach społecznościowych pojawiło się krótkie nagranie, na którym widzimy wzburzonego operatora kamery TVP3 Warszawa. Mężczyzna przeklina i wyzywa rowerzystę. Nie przebiera w słowach.

Ja jestem Polakiem, a ty jesteś skur……., Sowietem albo Niemcem jeb…. Idź zw.l k.nia tam pod TVN

– rzuca operator, po czym odchodzi, niosąc kamerę, statyw i mikrofon TVP3 Warszawa.

Do incydentu doszło w pobliżu siedziby stacji, w centrum Warszawy. Nagranie z tego zajścia szybko obiegło sieć i wywołało lawinę komentarzy. Jak widać na filmiku, operatorowi nie przeszkadza to, że chodnikiem przechodzą inni ludzie, m.in. matka z dzieckiem w wózku.

Biuro prasowe TVP komentuje

Onet zwrócił się do biura prasowego TVP, prosząc o komentarz do tego incydentu. W odpowiedzi stwierdzono, że operator został sprowokowany przez rowerzystę, czego nie widać na nagraniu.

Niestety opublikowany fragment pokazuje tylko wyselekcjonowaną część zdarzenia w postaci odpowiedzi współpracownika TVP, pomijając jego początek i tym samym przyczynę

– zaznacza biuro prasowe TVP.

Z uzyskanych wyjaśnień wynika, że zarejestrowana reakcja naszego współpracownika była emocjonalna, gdyż została sprowokowana obelgami ze strony autora nagrania. Do dokonania pełnej oceny zdarzenia niezbędne jest przeanalizowanie nagrania całości zdarzenia, a nie tylko jego wybranego fragmentu

– napisano w wyjaśnieniu.

Biuro prasowe TVP nie chce ujawnić danych operatora.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować