×

Ojciec wyrzucił niemowlę przez okno. Tłumaczył to kłótnią z byłą partnerką

Jak coś tak potwornego mogła zrobić osoba, która powinna być dla dziecka największym wsparciem? Ojciec wyrzucił niemowlę przez okno, po czym oddał się w ręce policji. Jak stwierdził, zabił córeczkę, ponieważ był pod wpływem silnych emocji po kłótni z byłą partnerką.

Ojciec wyrzucił niemowlę przez okno

Koszmar, szok i niedowierzanie. Te słowa najlepiej opisują to, co wydarzyło się 28 maja w miejscowości Teofilo Otoni w południowo-wschodniej Brazylii, choć tak naprawdę nic nie jest w stanie oddać tragedii, która miała miejsce.

26-letni mężczyzna (personaliów nie ujawniono), odwiedził swoją byłą, 36-letnią partnerkę, by zobaczyć się z 2-miesięczną córeczką Isabel. W pewnym momencie między rodzicami doszło do awantury. Emocje wzięły górę, przez co wściekły 26-latek posunął się do najgorszego. Chwycił małą Isabel i wyrzucił ją przez okno.

ojciec wyrzucił niemowlę przez okno
Wikimedia Commons

Matka dziewczynki nie widziała momentu wyrzucenia dziecka przez okno na własne oczy. Jak zeznała policji, pokłóciła się z byłym partnerem, po czym wyszła do kuchni przygotowywać posiłek. Kiedy wróciła do pokoju, zauważyła, że dziecka nie ma.

Ciało córeczki leżało na podwórku. Isabel nie miała szans na przeżycie upadku z wysokości. Jak wykazała późniejsza sekcja zwłok, dziewczynka zmarła w wyniku urazowego uszkodzenia mózgu. Miała zaledwie 57 dni.

Ojciec wyrzucił niemowlę przez okno
Facebook

26-latek został oskarżony o zabójstwo

Oskarżony o zabójstwo 26-latek zbiegł z miejsca zdarzenia. Kilka godzin później sam oddał się jednak w ręce policji i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Powiedział, że był pod wpływem silnych emocji po kłótni ze swoją partnerką, co przyczyniło się do tragedii. Odmówił składania oficjalnych zeznań.

Czy tragedii można było zapobiec? To pytanie, które zadaje sobie dziś wiele osób. Babcia zmarłej dziewczynki podczas przesłuchania przyznała, że 26-latek już wcześniej był agresywny. Zdarzyło się m.in. że uderzył swoją byłą partnerkę w brzuch, kiedy ta była w ciąży z Isabel. Niejednokrotnie wszczynał także awantury, przez co dał się poznać policji już wcześniej.

Źródła: www.o2.pl, www.uol.com.br
Fotografie: Zdj. ilustrujące (miniatura wpisu), Facebook, Wikimedia Commons

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij