×

Kolejny olej wycofany ze sklepów! Produkt stanowi zagrożenie dla zdrowia konsumentów

Badania przeprowadzone przez Państwową Inspekcję Sanitarną wykazały poważne nieprawidłowości. Kolejny produkt zniknie ze sklepów! Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega konsumentów, aby nie spożywali tego oleju. Może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia!

Kolejny produkt zniknie ze sklepów

Chodzi o produkt SoRiso Olej z ryżu z otrębów ryżowych naturalny 100%, sprzedawany w butelkach o pojemności 500 ml. Olej produkowany był dla firmy Italmex Warszawa Sp. z o.o.

GIS ostrzega:

Konsumenci, którzy kupili wskazany produkt, nie powinni go spożywać!

Numer partii produktu to E411, zaś data minimalnej trwałości – 15.10.2021.

Dlaczego olej z ryżu jest wycofany ze sklepu?

Podczas badań produktu, Państwowa Inspekcja Sanitarna wykryła przekroczenie najwyższych dopuszczalnych poziomów estrów glicydowych oraz estrów 3-monochloropropanodiolu.

Jak ostrzegają eksperci z z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, produkt należy uznać za niebezpieczny dla zdrowia konsumentów!

Firma wycofuje produkt

Jak podkreśla GIS, po tym, jak firma Italmex Warszawa Sp. z o.o. otrzymała wyniki badań, dobrowolnie rozpoczęła procedurę wycofania produktu z rynku.

Poinformowano odbiorców, wstrzymano kolejne zamówienia produktu i zwrócono bieżące przesyłki produktu do producenta. Przedsiębiorca postanowił również, że wykona kolejne badania oleju, tym razem zrobi to we własnym zakresie.

Zgodnie z zapowiedziami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, działania przedsiębiorcy będą nadzorowane. Oprócz tego, instytucja nadal będzie prowadzić postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Pozostaje odpowiedź na pytanie, dlaczego szkodliwy produkt znalazł się na półkach sklepowych, zanim wykonano odpowiednie badanie…

Fotografie: Twitter.com

Może Cię zainteresować