×

Olbrzymi karambol na S8! Tiry zgniotły „osobówkę” jak harmonijkę

Olbrzymi karambol na S8: w tragicznym wypadku zderzyło się sześć tirów i auto osobowe. Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 10. Kierowcy jeszcze przez kilka godzin muszą się spodziewać utrudnień na trasie.

Olbrzymi karambol na S8

O tragicznym wypadku informuje TVN24, portal Onet i warszawska policja.

Do zdarzenia doszło po godzinie 10 na wysokości ul. Łabiszyńskiej w kierunku centrum. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, zderzyło się sześć tirów. Z kolei dwa z nich zgniotły samochód osobowy. Pod wpływem potężnej siły uderzenia samochodów ciężarowych, osobówka uległa doszczętnemu zmiażdżeniu.

Służby nie informują na razie, ile osób podróżowało pojazdem. Wiadomo jednak, że w karambolu zginęła jedna osoba. Tę wiadomość potwierdziła Komenda Stołeczna Policji. Jednak nadal brak informacji na temat stanu zdrowia innych poszkodowanych. „Brak informacji o osobach rannych” – czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Samochód osobowy jest zgnieciony jak harmonijka. Strażacy muszą użyć specjalistycznego sprzętu, by dostać się do kierowcy

– relacjonuje reporter Mateusz Szmelter z TVN24.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia to porażający widok…

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na trasie

Wszyscy kierowcy, którzy podróżują trasą S8 w kierunku Poznania, muszą liczyć się z utrudnieniami, które potrwają nawet do późnych godzin popołudniowych. Jak podaje Radio dla Ciebie, są także utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej – linie 132 i 134, jadące w kierunku Metra Marymont, kursują z pominięciem przystanku Ostródzka.

Na miejscu wypadku pracują służby: jednostki straży pożarnej, policji, a także pogotowia ratunkowego.

Na węźle Marki wstrzymany został ruch najazdowy na trasę S8 w kierunku Poznania. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Służby kierują ruchem umożliwiając zjazd pojazdów będących już na trasie

– informuje warszawska policja na Twitterze.

Teraz otwarty został jeden pas w kierunku Bemowa

– dodaje Szmelter.

Ale według świadków zdarzenia otwarcie pasa niewiele zmieniło w sytuacji na drodze. W kierunku Żoliborza i Bemowa tworzą się coraz większe korki.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób doszło do tak tragicznego zdarzenia. Na tej trasie często dochodzi do tragicznych wypadków.

Fotografie: TVN24 (miniatura wpisu), Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować