×

Gigantyczny karambol na autostradzie! Zderzyło się aż 69 samochodów

Do niespotykanego wypadku doszło na autostradzie w hrabstwie York w stanie Wirginia w okolicach Williamsburga. W niedzielny poranek zderzyło się na raz aż 69 samochodów. Na chwilę obecną wiadomo, że 51 osób odniosło obrażenia. Liczba ta może wzrosnąć.

masowy karambol na autostradzie
Twitter

Reakcja łańcuchowa

Do incydentu doszło w niedzielę, 22 grudnia, około godziny 7:51 rano czasu lokalnego na moście Queens Creek. Nie jest do końca jasne, co zainicjowało wypadek, ale najprawdopodobniej głównymi czynnikami była mgła, połączona z niskimi temperaturami. W wypadku uczestniczyło aż 69 samochodów. W rezultacie ruch na autostradzie międzystanowej nr 64 został zatrzymany, a policja stanowa do tej pory bada przyczynę zdarzenia.

Jeden ze świadków zdarzenia, kierowca ciężarówki Ivan Levy opowiada  o swoich spostrzeżeniach na temat wypadku. Mężczyzna relacjonuje, że nad drogą unosiła się gęsta mgła. Zdecydował się nieco zwolnić i włączyć światła przeciwmgielne.

Następnym, co widziałem były auta, które zaczynają piętrzyć się jedno na drugim.

masowy karambol na autostradzie
Twitter

Jak podają amerykańskie media, w karambolu zderzyło się 69 aut, a 51 osób zostało rannych. Policja potwierdziła, że obrażenia poszkodowanych są bardzo zróżnicowane.  Od drobnych, po ciężkie, zagrażające życiu. Dwie osoby są w stanie krytycznym. Do tej pory nie zgłoszono jednak żadnych ofiar śmiertelnych. Oczyszczenie drogi po masowym wypadku zajęło służbom wiele godzin.

Źródła: wrc.net.pl, tvn24.pl
Fotografie: Twitter.com, YouTube.com

Może Cię zainteresować

zamknij