×

Gigantyczny karambol na autostradzie! Zderzyło się aż 69 samochodów

Do niespotykanego wypadku doszło na autostradzie w hrabstwie York w stanie Wirginia w okolicach Williamsburga. W niedzielny poranek zderzyło się na raz aż 69 samochodów. Na chwilę obecną wiadomo, że 51 osób odniosło obrażenia. Liczba ta może wzrosnąć.

Reakcja łańcuchowa

Do incydentu doszło w niedzielę, 22 grudnia, około godziny 7:51 rano czasu lokalnego na moście Queens Creek. Nie jest do końca jasne, co zainicjowało wypadek, ale najprawdopodobniej głównymi czynnikami była mgła, połączona z niskimi temperaturami. W wypadku uczestniczyło aż 69 samochodów. W rezultacie ruch na autostradzie międzystanowej nr 64 został zatrzymany, a policja stanowa do tej pory bada przyczynę zdarzenia.

Jeden ze świadków zdarzenia, kierowca ciężarówki Ivan Levy opowiada  o swoich spostrzeżeniach na temat wypadku. Mężczyzna relacjonuje, że nad drogą unosiła się gęsta mgła. Zdecydował się nieco zwolnić i włączyć światła przeciwmgielne.

Następnym, co widziałem były auta, które zaczynają piętrzyć się jedno na drugim.

Jak podają amerykańskie media, w karambolu zderzyło się 69 aut, a 51 osób zostało rannych. Policja potwierdziła, że obrażenia poszkodowanych są bardzo zróżnicowane.  Od drobnych, po ciężkie, zagrażające życiu. Dwie osoby są w stanie krytycznym. Do tej pory nie zgłoszono jednak żadnych ofiar śmiertelnych. Oczyszczenie drogi po masowym wypadku zajęło służbom wiele godzin.

Źródła: wrc.net.pl, tvn24.pl
Fotografie: Twitter.com, YouTube.com

Może Cię zainteresować

zamknij